İbrahim Kutluay Uğurlandı!

İzmir 1 Mayıs'ında EMEP'lilerin saldırısına uğrayarak yaralanan ve kaldırıldığı hastanede kalp krizi geçiren İbrahim Kutluay uğurlandı

İzmir'de 1 Mayıs kavga gününde Halkın Kurtuluşu Gazetesi taraftarlarına EMEP'lilerin saldırması sonucu yaralanıp hastaneye kaldırılan İbrahim Kutluay aynı gece geç saatlerde yaşamını yitirmişti. 2 Mayıs gecesi yaşamını yitiren İbrahim Kutluay, Ege Üniversitesi Hastanesi morgundan alınıp, Tepecik Hastanesi'ne otopsi için götürüldü.
3 Mayıs'ta Büyükşehir Belediyesi Mezarlıklar Müdürlüğü'nden alınan İbrahim Kutluay, Bornova Merkez Camii'ne getirildi. Burada Halkın Kurtuluşu Gazetesi okurları tarafından "Devrimci Kamuoyuna" başlıklı bir bildiri dağıtıldı.


Bildiride;
İbrahim Kutluay yoldaşımız 1 Mayıs alanında uğradığı saldırı sonucu hastaneye kaldırıldı ve maalesef yaşamını yitirdi. EMEP örgütünce bu planlı saldırıyı gerçekleştirenler şimdi de kamuoyunu yanıltmaya, yoldaşımız sanki doğal bir biçimde, evinde yaşamını yitirmiş gibi bir algı yaratmaya çalışıyorlar. EMEP İzmir İl Başkanlığınca yapılan açıklamada Partilerinin bu konuyla bir ilgisi olmadığını açıklarken olayı gençlik grubunun gerçekleştirmiş olabileceği itiraf ediyor, yoldaşımızın kalp krizi sonucu öldüğü söyleniyor ve bizi ajan - provakatörlükle suçluyor. Yoldaşımızın uğradığı saldırı başından sonuna kadar videoya çekilmiş ve nasıl bir saldırıya uğradığı kaydedilmiştir.

Devrimci örgütlere şiddet uygulamaktan kaçınmayan EMEP aynı öfkeyi, karşı devrimcilere, işçi ve halk düşmanlarına karşı da gösterememiş olması içinde bulundukları aczin ifadesidir. Bir devrimci katili örgütün bırakın özeleştiri vermesi öldürdükleri insanın eceliyle öldüğünü bile iddia edecek kadar yüzsüzdür.Katılımın yuksek olduğu cenaze, aile tarafından yapılan dini merasimin ardından Halkın Kurtuluşu Gazetesi tarafından anma programına geçildi.

Programda devrim mücadelesinde tüm ölümsüzleşenler adına yapılan saygı duruşunun ardından İbrahim Kutluay' ın yaşamı anlatıldı. Konuşmalar sırasında "Yaşasın TDKP", "Yaşasın Türkiye Halk Kurtuluş Ordusu ", "Yaşasın devrimci dayanışma" sloganları atıldı.

Törene Alınteri, ESP, Devrimci Hareket, SDP, Ege 78'liler Derneği, İmece-Der, ÖDP, DİP, Devrimci 78'liler Federasyonu, Bir Umut Derneği ve İzmir Hareket Tiyatrosu katıldı.

(alinteri.org)

KızılYıldız.org
YAZIYI PAYLAŞ: Facebook Twitthis Furl

Facebook'tan Yorum Yap

.
2017 Kaynak Gosterilerek Her Yazi Istendigi Gibi Kullanilir. KIZILYILDIZ.org Devrimin KIZIL YILDIZI Dizayn: K.C.Y