İşkenceye "Sınırsız" Tolerans!

İŞKENCEYE “SINIRSIZ” TOLERANS!
AKP’NİN POLİSLERİ MÜVEKKİLİMİZ NADİR ÇINAR’I İŞKENCEYLE GÖZALTINA ALMIŞTIR


İşkence, infaz ve kaybetme politikalarının bilindik adresi Vatan Emniyet Müdürlüğü işkencecilikte sınır tanımıyor. 04.05.2013 saat 16.00 sıralarında sokak ortasında işkenceyle kaçırılarak gözaltına alınan müvekkilimiz Nadir Çınar, 24 saat süreyle “avukat görüş kısıtlama kararı” bulunduğu iddiasıyla bizimle görüştürülmemiştir.
“Soruşturmanın gizliliğini tehlikeye düşürecek” hiçbir sebep bulunmadığı gibi bu karar açıkça,bütün vücudu kan içinde olan müvekkilimizin işkence izlerini tespit etmemizi geciktirme amacı taşımaktadır.

05.05.2013 16.00 sıralarında yaptığımız görüşmede müvekkilimizin çenesinin yarıldığı, yüzünde darp izlerinin mevcut olduğu, kollarının ve bacaklarının birçok yerinde morluklar ve açık yaralar bulunduğu tespit edilmiştir.

Müvekkilin anlatımına göre, tıpkı bir çete gibi Gazi Mahallesinde müvekkilimize pusu kurup çelme takarak yere düşüren işkenceci polisler, yere yatırdıkları Nadir Çınar’ın üzerinde tepinmiş, yumruklarla arabaya bindirerek gözaltına almıştır. Hırsını alamayan AKP Polisi, aracın içerisinde de “bütün mahalleyi başımıza mı toplayacaksın” diye küfürler savurarak işkenceye devam etmişlerdir.

Vatan Emniyet Müdürlüğü önüne arkadaşlarını sahiplenmeye gelenlere de azgınca saldırılmıştır.

“İşkenceye sıfır tolerans” yalanıyla iktidara gelen AKP’nin, iktidarda bulunduğu sırada işkenceyle katledilen Engin Çeber, bu yalanın kanıtıdır. Müvekkilimiz Nadir Çınar’ın gözaltına alınmasıyla bir kez daha gördük ki işkence bir devlet politikasıdır. Sebepsiz olarak hemen her soruşturmada 24 saat avukatla görüştürmeme kararı veren savcılar da bu suçun gizlenmesine ortaktır. Bu sürecin takipçisi olacağımızı ve müvekkilimize işkence yapanlar hakkında suç duyurusunda bulunacağımızı bildiririz.

İNSANLIK ONURU İŞKENCEYİ YENECEK!

HALKIN HUKUK BÜROSU
Gürsel Mah. Çevik Sok. No:13/10
Kâğıthane/İSTANBUL
Tel/Faks 0212 296 31 59
halkinhukuk@gmail.com


KızılYıldız.org
YAZIYI PAYLAŞ: Facebook Twitthis Furl

Facebook'tan Yorum Yap

.
2017 Kaynak Gosterilerek Her Yazi Istendigi Gibi Kullanilir. KIZILYILDIZ.org Devrimin KIZIL YILDIZI Dizayn: K.C.Y