İstanbul´da Öğrencilerin Reyhanlı Katliamı Protestosuna Polis Saldırısı!

Reyhanlı katliamını protesto etmek için Dolmabahçe'ye yürüyen gençlere polis saldırdı.

Beyazıt'taki İstanbul Üniversitesi ve Gümüşsuyu'ndaki İstanbul Teknik Üniversitesi önünde toplanan öğrenciler iki koldan Dolmabahçe'ye yürüdü. "Reyhanlı'nın katili AKP'den gençlik hesap soracak" pankartı arkasında yürüyen gençler, "Katil ABD işbirlikçi AKP", "Katillerden hesabı gençlik soracak", "Reyhanlının hesabını gençlik soracak", "Reyhanlı halkı yanlız değildir" sloganlarını attı.

Dolmabahçe'de bir araya gelen bini aşkın genç, buradan Başbakanlık ofisi önünde yürümek istedi. Ancak, polis, tazyikli su ve gaz bombalarıyla saldırdı. Polisin saldırısına gençler taş ve soda şişeleriyle karşılık verdi. Polis saldırı sırasında gençleri hedef alarak gaz bombası ve plastik mermi sıktı. "Katil ABD işbirlikçi AKP", "Katillerden hesabı gençlik soracak", "Reyhanlının hesabını gençlik soracak", "Reyhanlı halkı yalnız değildir" sloganlarını atan gençler çatışarak Fındıklı'daki Mimar Sinan Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi'ne çekildi. Polis, üniversite içerisine de tazyikli su ve plastik mermi sıktı. Plastik merminin isabet etmesi üzerine iki öğrenci yaralandı.

Ayrıca yol boyunca otobüs duraklarında bulunan yüzlerce kişi polisin kullandığı yoğun gaz bombasından etkilendi. Çatışmalar sırasında tramvay seferleri de durdu. (etha)

KızılYıldız.org
YAZIYI PAYLAŞ: Facebook Twitthis Furl

Facebook'tan Yorum Yap

.
2017 Kaynak Gosterilerek Her Yazi Istendigi Gibi Kullanilir. KIZILYILDIZ.org Devrimin KIZIL YILDIZI Dizayn: K.C.Y