Militan İstanbul Valisi Polisin 1 Mayıs´ta Öldürme Kasıtlı Saldırılarını Savundu.

İstanbul valisinin
öldürülmeyi hak edenler mealindeki
militan açıklamasında
hedef aldığı Dilan Alp
İstanbul Valisi tam bir militan gibi açıklamada bulundu ve polis şiddetini savundu. 1 Mayıs'ta Taksim 1 Mayıs Alanı'nı yasaklayıp ardından İstanbul'u bir kimyasal gaz denizine çeviren ve her sokağında kolluk güçleriyle şiddet üreten İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu tam bir militan gibi polisin öldürmek kasıtlı şiddetini savundu.

Polisin öldürmek kastıyla gaz bombalarıyla yaraladığı daha çocuk yaşlarındaki insanları "miltanlar zaten" diyerek öldrülmeyi hak ediyorlar anlamına gelecek şekilde tanımlayan İstanbul Valisi'nin kendisi gibi düşünmeyenlere yönelik militanca tutumu bir kez daha ortaya çıktı. İstanbul Valisi'nin 1 Mayıs'a katılanları öldürmeye yönelik polis saldırılarını mazur göstermek için yaptığı militanca açıklaması aşağıda.

"Yaralıların 3'ü de militandır. Dilan adlı kızımız da yaralıdır. Dilan örgüt üyesidir, marjinal grup üyesidir. Biz de kayıtları vardır. Çatışma içindedir. Tam bir radikal mensuptur.
Yaptığımız hiçbir eksik ve yanlış işlem yoktur.

Dünyanın ne kadar mahkemesi varsa, ülkemizde ne kadar mahkeme varsa müracaat edilebilir. Aldığımız karar kendi vicdanımda fevkalade doğrudur."

KızılYıldız.org
YAZIYI PAYLAŞ: Facebook Twitthis Furl

Facebook'tan Yorum Yap

.
2017 Kaynak Gosterilerek Her Yazi Istendigi Gibi Kullanilir. KIZILYILDIZ.org Devrimin KIZIL YILDIZI Dizayn: K.C.Y