ODTÜ Öğrencileri: Davutoğlu İstifa Et!

ODTÜ öğrencileri Reyhanlı katliamından dolayı siyasi sorumluluğu bulunan Dış İşleri Bakanı Ahmet Davutoğlu'nu istifaya çağırdı. Davutoğlu'na 15 Mayıs'a kadar istifa et çağrısında bulunan ODTÜ öğrencileri bu istifa gerçekleşmezse Ankara'da bütün üniversite öğrencilerini birlikte bir istifa çağrısı yapma yürüyüşüne davet etti. 

ODTÜ öğrencilerinin çağrısı:

11 Mayıs günü Hatay, Reyhanlı'da bombalar patladı. İki yıldır Suriye'de patlayan bombalar bu kez Türkiye'de resmi makamlara göre 46, yerel bilgi kaynaklarına göre 200'den fazla canımıza mal oldu. 200'den fazla da yaralı var.

Katliamın ardından Hatay'da yükselen "hükümet istifa" sloganları katliamın sorumlularının kimler olduğunu doğrudan işaret etmektedir. AKP hükümeti hesap vermelidir.

Bu patlamaların en büyük sorumlusu emperyalizmin taşeronu olan Türkiye'deki iktidar ve onun dış politikasıdır. Katliamın en büyük sorumlusu Dış İşleri Bakanı Ahmet Davutoğlu istifa etmeli ve hesap vermelidir!

15 Mayıs Çarşamba gününe kadar Davutoğlu istifa etmezse Dış İşleri Bakanlığı'na yürüyeceğiz ve Davutoğlu istifa diyeceğiz.

Ankara'da tüm üniversitelerden arkadaşlarımızı Davutoğlu İstifa demeye Dış İşleri Bakanlığı'na bekliyoruz.

ODTÜ ÖĞRENCİLERİ


KızılYıldız.org
YAZIYI PAYLAŞ: Facebook Twitthis Furl

Facebook'tan Yorum Yap

.
2017 Kaynak Gosterilerek Her Yazi Istendigi Gibi Kullanilir. KIZILYILDIZ.org Devrimin KIZIL YILDIZI Dizayn: K.C.Y