Polis Saldırısı ve Direniş Saat 19:00´da Herkes Taksim´e

Taksim'de tek yeşillik alan olan Gezi Parkı'nı yıkıp yerine içinde AKP'li üst düzey yetkililerin yakınlarının da bulunduğu AVM inşa etme hevesi polis saldırganlığında ipin ucunu kaçırttı. Polis sabah 5:00 sırlarında başladığı saldırıyı hala sürdürüyor. (saat 15:20)
Disk'in konuyla ilgili yapacağı basın açıklaması için Taksim Meydanı'na toplanıp oturan inasnlara hiçbir uyraı yapılmadan başlatılan polis saldırısında bir çok insan yaralanarak hastaneye kaldırıldı. Hastaneye kaldırılanlar arasında polisin hedef gözeterek attığı kimyasal gaz bombası fişeğiyle yaralanan gazeteci Ahmet Şık ve BDP milletvekili Sırrı Süreyya Önder'de var. Polisin saldırganlığına karşı koyanlar ise sabah 5:00'dan bu yana direnişlerini sürdürüyorlar.
Polis saldırganlığına karşı beyoğlu'nun ara sokakalarında çatışmalar devam ediyor. Saldırganlığa dur diyen direnişçiler Taksim Gezi Parkı'ndaki ağaçların yok edilerek yerine AKP AVM'si yapılmasına karşı koymakta kararlılar. Saat 19:00'da polis saldırganlığına karşı büyük bir toplanma bekleniyor.


AVM'LERE KATILMAYACAKLAR

Taksim'de Gezi Parkı Yıkılarak yerine yapılacak AKP AVM'sine yönelik bir dizi firma o AVM'de kesinlikle yer almayacakları açıklamaları yapmaya başladılar. Bu açıklamalar AKP AVM'sinin talancılığının ortakları arasında sorunlar olduğunu da göstermekte.

METRO ULAŞIMA ENGELLENİYOR.

Kabataş'tan Taksim'e yolcu taşıyan finüküler hattı ulaşıma kapatıldı. Ulaşıma kapatılan finüküler hattı yolcuları ile görevlileri arasında sert tartışmalar yaşandı ve yaşanmaya devam ediyor. Aynı Şekilde Metro hattının da Taksim'e ulaşımı engellenip yolcuların Osmanbey Durağı'nda inmeleri isteniyor bu durum da yolcular arasında protestolara yol açtı.

Polisin Taksim metrosu içine attığı kimyasal gaz bombasıyla etkilenenlerin çokluğu metronun iptal edilme nedenlerinden biri olrak da görülüyor.

HERKES TAKSİM'E

Taksim'de sabahdan bu yana AKP AVM'si için insanları kimyasal gaza boğan polise yönelik büyük bir tepki var. Bu tepki herkesin her kesimin akşama saat 19:00'da Taksim'e çağrısına iştirakine yol açtı. Hemen herkes bu akşam Taksim'de buluşup Gezi Parkı yağmasına ve polis saldırganlığına karşı duracak.

Taksim bölgesinde polsin her gördüğü insana saldırmasına rağmen direniş sürmekte.KızılYıldız.org
YAZIYI PAYLAŞ: Facebook Twitthis Furl

Facebook'tan Yorum Yap

.
2017 Kaynak Gosterilerek Her Yazi Istendigi Gibi Kullanilir. KIZILYILDIZ.org Devrimin KIZIL YILDIZI Dizayn: K.C.Y