Redhack 1 Mayıs´ta Sokakları Hackledi!

1 Mayıs İşçi Sınıfının Birlik Dayanışma ve Mücadele Günü'nde internetin işçileri olan sosyalist hacker Redhack'de meydanlara çıktı. Avrupa'nın bir çok kentinde ve Ülkede düzenlenen hemen her mitingte Redhack'i sahiplenen, onun mücadelesine katılan insanlar pankartlarla dövizlerle alanlardaydı. Sokakları hackliyoruz diyerek 1 Mayıs alanlarına çağrı yapan Redhack, hackin sadece internette yapılmadığını haksızlığa zulme karşı duruşun kendisinin hack olduğunu bu kez de 1 Mayıs meydanlarına çıkarak gösterdi. 1 Mayıs meydanlarına çıkan Redhackçılar mücadelede sadece siber dünyada değil hayatın her alanında olduklarını da gösterdiler.

Redhack bir devrimci dayanışma çağrısı olmaya devam etti. 1 Mayıs'ta alanlara çıkan her Redhack sempatizanı kapitalizme karşı mücadelenin bir devrim sorunu olduğunu ifade etmeye çalıştı. Kapitalizmi yıkmak için devrimci dayanışmanın önemine vurgu yaptı. Haksızlığa, zulme karşı durmak için sadece insan olmanın yeterli olduğunu ve insan olmanın kapitalizme karşı duruşla mümkün olduğuna vurgu hemen her Redhack pankart ve dövizinde ortak anlayıştı. Sokakları hacklemeye adım atan Redhack çıktığı her 1 Mayıs alanında emekçilerin ilgi ve sevgisiyle karşılaştı. 1 Mayıs meydanlarında istisnasız her emekçinin ilgisiyle karşılaşan Redhack kortejleri ve temsilcileri devrimci dayanışmanın örgütlenebileceğinin de somut kanıtları oldular. İstanbul ve Eskişehir'de iki ayrı 1 Mayıs mitingi vardı bu iki ayrı miting düzenlenen kentlerde Redhack sempatizanları ayrımsızca her alanda olmaya çalıştılar. İstanbul 1 Mayıs'ında Redhack sempatizanlarının Taksim Meydanı için Şişli sokaklarında polis şiddetine karşı kavgası sürerken bir kısım Redhack sempatizanı aynı zamanda Kadıköy'deki mitingte de temsilcilik yaptılar. Taksim Meydanı'nı saçma gerekçelerle yasaklayanlara karşı var olan güçleriyle mücadele eden Redhack sempatizanları direnişin parçası oldular.

Redhack, 1 Mayıs kutlamalarında devrimci dayanışmayı şu veya bu gerekçeyle akamete uğratıp engelleyecek her girişimin karşısında oldu ve faşizme karşı ortak mücadele yaratmanın temsilcilerinden biri olmaya devam etti. Faşizme karşı direnişin ortaklaşa örgütlenebileceği ve bunun da kızıl bir dayanışmadan geçtiği her Redhack kortejinin vurgusuydu.

1 Mayıs'ta sokakları hackliyoruz diyerek alanlara çıkan Redhack, alanları hacklemeye devam edecek. Uzun zamandır nerede haksızlığa ve zulme karşı bir duruş varsa, nerede faşizme karşı direniş varsa orada olmaya çalışan Redhack sempatizanları artık daha geniş kızıl dayanışma örgütlenmelerinin adımını attılar. Raedhack'in sokakları hackliyoruz çağrısı sadece 1 Mayıs günüyle sınırlı bir çağrı değil, devam eden bir çağrı. Sokaklar hackenmeye devam edilecek ve kazanıncaya kadar sürecek. Devrim kazanmak isteyenin hakkıdır Redhack kızıl bir dayanışmayla bunun kazanılabileceğini ve faşizmin yıkılabileceğini söylüyor.   
KızılYıldız.org
YAZIYI PAYLAŞ: Facebook Twitthis Furl

Facebook'tan Yorum Yap

.
2017 Kaynak Gosterilerek Her Yazi Istendigi Gibi Kullanilir. KIZILYILDIZ.org Devrimin KIZIL YILDIZI Dizayn: K.C.Y