Redhack Jandarmanın Gizli Reyhanlı Belgelerini Yayınladı!

Redhack mail yoluyla kendisine yollanan Jandarma İstihbarat Dairesi'ne ait olduğu görülen "İstihbari faaliyetler" bilgi notlarını yayınladı.

Redhack'in yayınladığı belgelerden birincisi Suriye'ye yönelik hazırlanan bomba yüklü araçların tespit edildiği ve bu araçların Suriye tarafından da arandığını ve aynı zamanda Suriye'den Türkiye'ye yönelik de bombalı araçların hazırlandığını araçların plakaları da verilerek anlatılıyor. Bu anlatımlarda istihbari faaliyetlerin daha çok Jandarmayı belirli noktalara yoğunlaştımakla veya bu belgelerle Reyhanlı katliamı gerçek sorumlularını gizlemekle ilgili olduğu görülüyor.

Belgelerden ikincisi "ismi bilinmeyen" bir ihbar sonucu Reyhanlı katlimanını Mihraç Ural'ın üzerine yıkmakla ilgili. Reyhanlı katliamını yapanların bu katliamı birilerinin üstüne atmak için çabaladıkları bilinmekte. Jandarma istihbarat Dairesi'ne ait olduğu belirtilen bu belgede Reyhanlı katliamı diye yürütülen souşrturmada nelerin dikkate alındığı gösteriliyor. Daha bugün gazetelerde "bombayı patlatan kişi Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad'la görüştü" haberine kaynak olacak bir belge. Belgenin tam bir yönlendirme ve manüplasyon işaretçisi olduğu ise kullanılan dilden ortaya çıkmakta. Türkiye tarihinde hiçbir dönem devrimcilerin yapmadığı bir şeyle ilgili olarak devrimcileri (Jandarma ifadesiyle "aşırı sol") suçlamaya yönelik hazırlanmış bir düzmece belge jandarmanın Reyhanlı katliamındaki gerçekleri karartmaya çalıştığını gösteriyor.

Bu belgeye ek olarak polisin "suçlular bunlar" diyerek basına verdiği kişilere ait telefon numaraları da yer almakta, detay olarak telefonların 5-6 Nisan tarihleri arasında Denizli kentinde sinyal verdiği bildirilmekte. Bu da sanık diye ortaya sürülenlerin patlamadan 1 gün önce Denizli şehrinde olduğuna işaret etmekte.

Redhack'e ulaştırılan Jandarma istihbarat Dairesi belgelerinden sonuncusu ise "Barış sürecine yönelik". Jandarma istihbarat dairesi Demokratik Toplum Kongresi'nin kamuya açık ve ilan edilmiş toplantılarını her zamanki gibi takip ettiğini bir kez daha ortaya koymakta ve bu itirafının bir suçun delili olduğunun da farkında olmamakta. Aynı belgede "barış sürecine" yönelik Murat Karayılan'ın katıldığı bir toplantıdan ve geri çekilen Kürd gerillalarının çatışmaya girmemesi yönlü talimat aldıklarından bahsetmekte. Jandarma İstihbarat Dairesi başlıklı belgede yer alan bilgilerin hepsi kamuya açık haber kanallarında günlerdir yayınlanan bilgilerden başka bir şey değil.
 

Redhack'e mail yoluyla iletilen Jandarma İstihbarat Dairesi başlıklı belgeler eğer gerçekse vahim bir duruma işaret etmekte.

1 Jandarma elindeki bilgilere rağmen bomba yüklü araçlara müdahale etmemiş veya edememiştir.

2 Türkiye içinde bomba yüklü araçlar üretilmekte, cirit atmakta ve bu araçlar devletin bilgisi dahilinde rahatça gezinmektedir.

3 Jandarma İstihbarat Dairesi olayların gerçeğiyle değil siyasi manüplasyonuyla uğraşan bir kurum olduğu göstermekte ve Reyhanlı katliamında suçluları gizleyen hedef şaşırtıcı bilgilerle çalışmaktadır.

4 Reyhanlı katliamı ardından devletin Suriye'ye yönelik bir açık savaş için bahaneler üretmeye çalışmasında Jandarma İstaihbarat Dairesi'de yer almaktadır.

5 Jandarma üstüne vazife olamayan bir şekilde yasal kurumlardan olan DTK'yı izlemekte yasadışı izlemesini de istihbarat faaliyeti olarak sunmaktadır.

6 Jandarma İstihbarat Dairesi katliamcı devlet geleneğini sürdürmekte ve "barış süreci" olarak adlandırılan dönemde yeni katliamların yapılabilmesinin yollarını aramaktadır.

Rehack'e ulaştırılan belgeler gerçekse çok vahim bir işleyişe işaret etmekte ve Reyhanlı katliamına yönelik devletin karartma faaliyetinde epey yol aldığını göstermektedir. Belgeler eğer gerçekse Jandarmanın her tür yasal siyasi faaliyeti pervasızca izlediği ve bu izleme sonucu insanları fişlemeye devam ettiği sonucu da çıkmaktadır.


Redhack belgelerin incelenmesinde dikkat edilmesi gereken yöne de işaret etmekte: "Belgelerde patlamadan once patlamanin beklendigi, goz yumuldugu, patlama ardindan olaylarin Alevi dedelere, Sol orgutlere ve Suriye devletine yikilmaya calistigi acik bir sekilde goruluyor, tarihlere dikkat ederek incelerseniz olayin ne oldugunu rahatca kavrayacaksiniz.. Okuyalim yayalim."
 
Redhack'ın aşağıdaki bilgi notuyla yayınladığı belgelere ulaşmak için TIKLAYINIZ:

"Elimize mail yoluyla gecen Hatay Reyhanlı Jandarma İstihbarat Daire Başkanlığına ait "gizli" belgeleri yayinliyoruz. Reyhanli halkini sadece bombalar degil, sansür de katletti. Istihbarati cok onceden alinan bombalari eger "sirf savas ciksin" diye halkin arasina salarsaniz, boylede birileri oyununuzu bozar.
Gercekleri birilerinin ulastirmasi lazimdi, biz de bunu yapiyoruz. Korkmuyoruz cunku hayat korkaklari affetmez."


KızılYıldız.org
YAZIYI PAYLAŞ: Facebook Twitthis Furl

Facebook'tan Yorum Yap

.
2017 Kaynak Gosterilerek Her Yazi Istendigi Gibi Kullanilir. KIZILYILDIZ.org Devrimin KIZIL YILDIZI Dizayn: K.C.Y