Redhack: Reyhanlı Belgeleri Sızdırıldı Diye Erlere İşkence!


Redhack "bunlar masum birilerini suçlu diye ortaya atacaklar" demişti çok geçmedi Muammer Güler, Redhack'in yayınladığı belgelerin jandarmada görevli bir kişi tarafından Redhack'e ulaştırıldığını söyledi.

Belgelerde Reyhanlı’yla ilgili uyarıların da yer aldığını belirten Güler, “Ancak saldırıyla ilgili tereddütümüz yok” dedi. AKP Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik ise, belgeleri RedHack'e sızdırdığı iddiasıyla bir askerin gözaltına alındığını açıkladı.

İçişleri Bakanı Muammer Güler, Redhack'in Reyhanlı saldırısıyla ilgili jandarma istihbarata ait olduğu iddiasıyla yayımladığı belgelere ilişkin açıklaması özetle şöyle:
''Oradaki belgeler, Jandarma Genel Komutanlığı'na ve diğer birimlere Nisan ayından itibaren gelen ikaz mahiyetindeki bilgileri ihtiva etmektedir. Oradaki bilgiler Jandarma Genel Komutanlığı bilgisayarına girilerek o sistem çökertilerek alınmış bilgiler değildir. Özellikle onu belirtiyorum. Bir il jandarma komutanlığının ast birliklerine gönderilmek üzere olduğu bu evrakları orada görevli ve kimliği belirlenmiş kişinin cep telefonuyla fotoğrafını çekerek e-mail yoluyla o bilgisayar korsanlarına ulaştırdığı tespit edildi. Olayla ilgili tahkikat devam ediyor.
Orada ele geçen, bahsedilen bilgilerin bir kısmı farklı terör örgütlerinin bazı yerlerdeki eylem hazırlıklarına ilişkin ifadeleri, istihbari bilgileri ifade ediyor. Ama Reyhanlı'ya ilişkin olan kısımlar da var. Ancak bizim Reyhanlı olayıyla ilgili kimin yaptığı konusunda hiçbir tereddütümüz yok. Olayla ilgili soruşturmamız devam ediyor.''

AKP Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik de, belgeleri Redhack'e sızdırdığı iddiasıyla bir askerin gözaltına alındığını açıkladı.
 

REDHACK ASKERİYEDE BAŞLATILAN "CADI AVINI" ÖNCEDEN SÖYLEMİŞTİ
 

"Dun yayinladigimiz JIT belgelerinden sonra bircok ilde jandarma kendi icinde sorusturmaya baslamis? İşin ilginç kismi rutbesiz erlerin uzerine gittikleri ve suphelendikleri erleri askeri savciliklara topladiklari, bu kripto makinesine erisimi olmayan Siradan gariban santral erlerine olayi yikarak olayin icinden cikilmaya calisildigini ogrendik. Ellerinde patlamasin sonra" diyerek İçişleri Bakanı Güler'in açıklamasından çok önce askeriyede sürdürülen cadı avından bahsetmişti. Redhack'in açıkladığı belgelerin içeriği her sorulduğunda "biz suçluları yakaladık karıştırmayın oraları" diyen Dışişleri Bakanı, İç İşleri Bakanı ve AKP'li yetkililer kendi iddiaları dışında belgelenmiş dahi olsa her sese karşı hemen saldırgan bir pozisyona giriyorlar.

Redhack'in bildirdiğine göre İç İşleri Bakanı ve AKP Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik'in açıkladığı gibi "suçlu 1 erin" konuyla ilgisi yok. Tıpkı Reyhanlı katliamının bir saat sonrası İç İşleri Bakanı Mu ammer Güler'in daha gözaltına alınan sanıklara polisler bir tek soru sormamışken "suçlular yakalandı ve itiraf ettiler" diyerek tuhaf bir durum yaratması ve Reyhanlı katliamı üzerine sansürle karanlık bir örtü kapatılması gibi Redhack'in açıkladığı belgeleride "kiriminal" bir olay gibi göstererek ve konuyla ilgisiz kişileri suçlayarak kapatmaya çalışmaktalar. 


GÖZALTINA ALINAN ERE İŞKENCE
 
Redhack "Az once askeriye icinde buyuk bir cadi avi baslatildigini soylemistik An itibariyle Muammer Guler "RedHack'e belgeyi vereni bulduk" demis;)
Biz "masum erleri alacaklar" dedik, Huseyin Celik "1 erin gozaltina alindigini" duyurmus.. Madem o er bize bilgi ulastiran kisi ise Biz nasil askeriyede cadi avi baslatildigini ve "masum" erleri kurban sececeklerini onlardan once biliyorduk? ;)" diyen Radhack aynı şekilde "suçlu diye gözaltına alınan ere işkence yapıldığını da duyurdu "Taze bilgi gözaltındaki; RedHack ile iliskilendirilmeye calisilan Er'e işkence altında suçu kabul ettirmeye çalışıyorlar" Redhack, "O Er'in gozaltina alinmasi devletin "Reyhanli katliamindaki rolunu" resmi olarak itiraf etmesidir." diyerek devam ettiği duyurusunda gözaltına alınan ere işkence yapılmasını tekrar hatırlatarak "O masum er'e iskenceyle birseyler kabul ettirmeye calisanlar bilsinler ki; bu olay kendilerine doner, ellerinde patlar.. Bizden soylemesi.." dedi.  Redhack'in açıkladığı belgelerin içerikleri ve düzenlenmeleri önemli ancak devletin birimleri bunun yerine o belgelerin nasıl kamuoyuna mal olduğuyla uğraşmakta. Bu uğraşısını da masum erlere işkence yaparak sürdürmekte.


Soru açık ve net: Reyhanlı katliamını kimler emretti ve kimler yaptı? Sansür ilan edildiği süreçte neler gizlendi. Açıklanması gereken bu sorular için erlere işkence yapılmasına gerek yok.
Redhack askeriye içinde sürdürülen ve masum erleri hedef alan cadı avı karşısında "Bunlarin umrunda Reyhanli'da olenler yok, Bunlarin umrunda olan AKPyi aklamak, pastasindan otlanmak. Vicdanlari kurumus tas baglamis. Yazik!" diyerek yaşananları özetledi.


BAŞBAKAN ERDOĞAN REDHACK'E "SANSÜR UYGULAYIN" 
 
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, AB konseyi Başkanı Herman Van Rompuy ile yaptığı görüşmenin ardından açıklamalarda bulundu ve gazetecilerin sorularını cevapladı. Redhack'in yayınladığı belgelere yönelik soruya Erdoğan:
"Bu hackerler, buna benzer konular istihbaratın yakından ilgilendiği takip ettiği konular. Ve bu konularda da şu örgüt bu örgüt gibi yakıştırmaların nihai neticesi alınmadan açıklaması bu tür örgütlerin propagandasına yarar."
"Medya olarak bunlara itibar etmeyin. Elinizde belge varsa bunları kullanın. Aksi, farkında olmadan teröre destektir. Bu destekleri bunlara vermeyelim."
"Bu sürecin içinde gerek Suriye’ye karşı verdiğimiz mücadelede adımları el birliğiyle atmalıyız. Güç birliğine ihtiyacımız var. Bunlara itibar etmezsek iyi olur diye düşünüyorum." diyerek medyanın Redhack'e sansür uygulanmasını telkin etti. Ahmet Metin: Reyhanlı Katliamı Faşist Devletin Provokasyon Geleneğidir!


Redhack Jandarmanın Gizli Reyhanlı Belgelerini Yayınladı!


KızılYıldız.org
YAZIYI PAYLAŞ: Facebook Twitthis Furl

Facebook'tan Yorum Yap

.
2017 Kaynak Gosterilerek Her Yazi Istendigi Gibi Kullanilir. KIZILYILDIZ.org Devrimin KIZIL YILDIZI Dizayn: K.C.Y