Redhack´ten Reyhanlı Katliamı İçin Ulusal Yas İlan Edilmeyişine Tepki!

Redhack'ten Ulusal Yas İçin Hack
Hatay Reyhanlı'da meydana gelen patlamalar sonucunda 45 insanın ölmesinin ardından sosyal paylaşım sitelerinde 'Ulusal Yas' ilan edilmesine yönelik tepkiler oluştu. Sosyalist hacker grubu RedHack, 'Ulusal yas' ilan edilmesine yönelik hükümetten hiçbir girişim sinyali gelmemesi üzerine Hatay Valiliği'nin sitesini hackleyerek ulusal yas ilan etti.

Redhack, yayınladığı mesajda "Madem yas ilan edilmiyor, o halde biz ilan ederiz!" diyerek Hatay Valiliği'nin resmi internet sitesini hackledi.
 

Redhack ayrıca böylesi bir günde AYM Başkanı, Meclis Başkanı ve Egemen Bağış'ın Burhan Kuzu'nun oğlunun düğününe gitmesini de protesto etti. Redhack düğünde çekilen bir fotoğrafı yayınladı ve "HATAY" ile "HALAY" Arasında Sadece Bir Akp Yüzsüzlüğü Var. Dugununde olan TBMM baskani dahil AKP'liler.. " dedi.

Redhack ayrıca Nazlı Ilıcak'ın Reyhanlı'daki katliamın ardından AKP'lilerin katliam ayrıntıları belli olmasına rağmen düğün yapmakta ısrarcı olmalarını "Nikahı iptal mi edecekler? O başka bu başka" diyerek savunan twitlerini de 'kanıtla' diyenler için yayınladı. Nazlı Ilıcak'ın her zamanki gibi "güçlü kimse yaptığı her şey haklıdır sual olunmaz" sağcı mantığının bir kanıtı daha ortaya dökülmüş oldu.

Redhack, Reyhanlı Katliamını Suriye'ye yönelik bir açık savaş için gerekçe oluşturmakta kullanmak isteyenlere yönelikte "500 gundur Uludere/Roboski'yi aydinlatamayanlar 2 saat icinde Reyhanli olayini aydinlatip Suriye devletinin ustune yikti.." diyerek Roboski Katliamı'nın hala aydınlatılmadığı ve suçluların hala ortaya çıkarılmadığına vurgu yaptı.
Reyhanlı'da kanlı bir katliam yaşandı. Bu katliam bağıra bağıra geldi. AKP'nin, ABD güdümünde izlediği üstü örtülü savaşının Türkiye topraklarında gizlenemeyen sonuçları ağır biçimde görünmeye devam ediyor...KızılYıldız.org
YAZIYI PAYLAŞ: Facebook Twitthis Furl

Facebook'tan Yorum Yap

.
2017 Kaynak Gosterilerek Her Yazi Istendigi Gibi Kullanilir. KIZILYILDIZ.org Devrimin KIZIL YILDIZI Dizayn: K.C.Y