SGBP: Cumartesi 14.00´da THY Çalışanlarıyla Birlikte Galatasaray´dayız

Cumartesi 14.00’da THY çalışanlarıyla birlikte Galatasaray’dayız

Hava-İş Sendikası’na üye THY direnişçilerinin 347 gündür sürdürülen Cumartesi eylemlerinin sonuncusu 11 Mayıs 2013 günü gerçekleştirilecektir. Galatasaray Lisesi önünde toplanarak Taksim Tramvay Durağı’na gerçekleştirilecek yürüyüşte Sendikal Güç Birliği Platformu’nu oluşturan sendikalar da Hava-İş Sendikası’nın yanındaki yerlerini alacaklardır.

Hava-İş Sendikası’nın THY yönetiminin uzlaşmaz tutumu sebebiyle grev uygulaması kararını almasının ardından, hükümetin ve bakanlarının grev kırıcı açıklamaları her şeyden önce temel insan haklarına, işçi hak ve özgürlüklerine aykırıdır. THY yönetimini çalışanları tehdit, şantaj ve baskı yoluyla greve katılmalarını engellemeye çalışmaktan vazgeçmeye çağırıyoruz. Hükümeti ve THY yönetimini Hava-İş Sendikası’yla uzlaşmaya, sorunları masada çözmeye davet ediyoruz.

Anayasal haklarını kullanarak greve katıldıkları gerekçesiyle işten çıkartılan 305 arkadaşımızın direnişinin artık bu son aşamalarında, her zaman olduğu gibi yanlarında olacağımızı tekrarlıyoruz. Grev uygulaması öncesi gerçekleştirecek olan son Cumartesi eylemine saat 14.00’da tüm sendikaları, emekten yana olan siyasi partileri, demokratik kitle örgütlerini ve tüm sınıf kardeşlerimizi de davet ediyoruz.

Bilal Çetintaş
Kristal-İş Sendikası Genel Başkanı 

ve 
Sendikal Güç Birliği Platformu Dönem SözcüsüKızılYıldız.org
YAZIYI PAYLAŞ: Facebook Twitthis Furl

Facebook'tan Yorum Yap

.
2017 Kaynak Gosterilerek Her Yazi Istendigi Gibi Kullanilir. KIZILYILDIZ.org Devrimin KIZIL YILDIZI Dizayn: K.C.Y