Taksim´de Denizlerin Anmasına Polis Saldırısı!

Taksim'de denizlerin anmasına polis saldırısı

1 Mayıs’ta Taksim 1 Mayıs Meydanı'nı "inşaa" gerekçesiyle yalanlarla yasaklayanların yasakçılıklarına kılıf hazırlama gayretleri devam ediyor. Taksim ve İstaklal Caddesini "yasak" alanı olarak şilan eden İstanbul Vililiği bu yasaklama gerekçesini açıklayamazken Taksim bölgesini şiddet ve saldırganlık merkezi haline dönüştürdü. Polis bugün de idamlarının 41. yılında Deniz Gezmiş, Yusuf Aslan ve Hüseyin İnan'ı anmak için Dolmabahçe'ye yürümek isteyen gençlere saldırdı 


Galatasaray Meydanı’nda buluşarak Dolmabahçe’ye yürümek isteyen Öğrenci Kolektifleri, Gençlik Muhalefeti, Genç-Sen ve HDK Gençlik Meclisi ile bir çok gençlik hareketine mensup üniversitelilere polis Beyoğlunu kimyasal gaza boğarak saldırdı. Saldırı ardından tekrar ara sokaklarda toplanan gençler Taksim Meydanı'na çıkıp oradan da Dolmabahçe'ye yürümek için toplandılar.

Polis saldırısı üzerine Öğrenci Kolektifleri, SGD, Liseli Geç Umut, Liseli Kıvılcım, SODAP'ın da aralarında bulunduğu 100 kişilik bir topluluk İTÜ Gümüşsuyu Kampüsü önündeki yolu trafiğe kapattılar. Gümüşsuyu Caddesinden Dolmabahçe'ye doğru bir grup yürüyüşünü sürdürüyor.

POLİS GÜMÜŞSUYU'NDA DA SALDIRDI
Gümüşsuyu Caddesi'nde bir araya gelip yürüyüşe geçenlere polis bu kez burada saldırdı. Polis saldırısına karşı Denizleri anmaya gelenler direnişe geçti. Polis saldırısının ardından İnönü Satadyumu'nun etrafı kimyasal gaz bulutlarıyla kaplandı. Polisin saldırısı yoldan geçen herkese yönelik ve her tür şiddeti içinde barındıracak biçimde sürüyor. 
Polis saldırısında gaz bombalarını yürüyenleri yaralayacak şekilde kullanıyor. Beşiktaş tarafından da saldıran polisin bir çok kişiyi yaraladığı ve bazı yaralıların hastaneye kaldırıldığı bildiriliyor. Polisin BDP İstanbul Milletvekili Sebahat Tuncel'i de özellikle hedef alarak gaz bombaları attığı gözleniyor. Polisin gözaltılar yaptığı ve en az 10 kişiyi gözaltına aldığı bildirildi. Polisin her tür yasayı hiçe sayarak Taksim bölgesinde halka yönelik saldırıları 1 Mayıs gününden bu yana hız kesmiyor. Yasaları hiçe sayan polis suç işlemeye devam ediyorGümüşsuyu Caddesinden Dolmabahçe'ye doğru yürüyüş      Foto: Can Memiş

Foto: Can Memiş
Foto:13melek


KızılYıldız.org
YAZIYI PAYLAŞ: Facebook Twitthis Furl

Facebook'tan Yorum Yap

.
2017 Kaynak Gosterilerek Her Yazi Istendigi Gibi Kullanilir. KIZILYILDIZ.org Devrimin KIZIL YILDIZI Dizayn: K.C.Y