TGB Adlı Irkçı Faşist Güruhu İTÜ Öğrencileri Okuldan Attı!


Türkiye Gençlik Birliği (TGB) adlı ırkçı faşist çete 25 kişilik grupla sivil polisler eşliğinde saat 12.30’da İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Maçka Kampüsü’nde yemekhaneye saldırdı. Devrimcilere ve sosyalistlere ait afişleri yırtıp yerlere atan faşist güruh İTÜ'lü ögrencilerden destek bulamadı. “Mustafa Kemal’in Askerleriyiz” şeklinde faşist devletin adamları olduklarını belirten sloganlar attılar. Üniversitenin kapıları kapatıldı, içeriye giriş ve çıkışlara izin verilmedi. Faşist güruha karşı bir araya gelen öğrenciler karşı durup faşizmi kınayan sloganlar attılar. TGB adlı ırkçı faşist güruhun olay çıkarıp üniversiteden gitmesiyle ortalık sakinleşti. Üniversite yönetimi öğleden sonrayı tatil ilan etti.

Dışarıdan İTÜ'ye gelerek İTÜ öğrencilerine saldıran TGB adlı ırkçı faşist çeteye İTÜ öğrencilerinden yazılı cevap geldi:

"İTÜ'de bir kaç gündür var olmaya çalışan, kendilerine TGB diyen faşist grubun üniversitelilere yönelik saldırıları yaptıkları hakarete varan ne dediğini bilmeyen, tutarsız açıklamalarla devam ediyor. İTÜ'yle dışarıdan giren, kim olduğu belli olmayan kişileri İTÜ öğrencisiymiş gibi gösteren fotoğraflarla tam bir düzmece içindeler.

Biz polisle işbirliği yapmıyoruz derlerken, bugün Maçka'da yaşanan durum her şeyi özetliyor. TGB okula geliyor, çevikler ve TOMA'lar cirit atıyor. TGB okula gelmiyor, ne hikmetse 2 gündür okulu terk etmeyen polis TGB'nin gelmeyeceğini "hissediyor" da gelmiyor! Her şey açık. TGB polisle danışıklı dövüş içindedir.

Bir de palavra atmışlar ortaya "Kahrolsun Atatürk Gençliği" sloganı atılmış! "İTÜ faşizme mezar olacak" ve "Yaşasın Halkların Kardeşliği" sloganı ne zamandan beri böyle evrim geçirmiş! İsteyen çekilen videolara da bakabilir:

Biliyoruz ki üniversitelerde ülke genelinde var olan baskı ortamı İTÜ’ye de polis, rektörlük ve bazı faşist gruplar aracılığıyla yaratılmaya çalışıyor.

ODTÜ’de, Eskişehir’de üniversitelilere sopalarla, sodalarla polis ile işbirliği yaparak saldıran bir grup var, adı TGB. Kendine devrimci, Atatürkçü diyerek meşruluk zemini yaratmaya çalışan bu grup aslında yaptığı çalışmalarla tek millet, tek vatan söylemini kullanan Tayyip Erdoğan’dan ayrı hiçbir şey söylemiyor. Ülkede yaratılan ırkçı havanın hemen ardında üniversiteye gelmelerinin tek bir sebebi var. Parasız, bilimsel, demokratik anadilde eğitim içim mücadele eden, gerçekten sistemi çıkmaza sokanlarla AKP’nin derdi var. AKP ele geçiremediği üniversiteleri TGB gibi taşeron örgütlerle sıkıştırmaya, baskılamaya çalışıyor. Üniversitelerde polis işgali altında gerilimli bir hava yaratmaya çalışıyor. Bunun aracı bazen Hizbullah bazen de TGB oluyor.

Deniz Gezmiş’in mücadelesini sahiplendiğini söylerlerken unuturlar Denizler’in son sözünün “Yaşasın halkların kardeşliği” olduğunu. Devrimcileri sahiplenmeye kalkarlarken önderleri gördükleri Doğu Perinçek binlerce devrimcinin idam edilmesinin sorumlusu bir ajandır. Gelenekleri olan İşçi Partisi’nin 2003 yılında “kızıl elma” denilen ülkücü faşistlerle kurdukları ittifak ise gizlemeye çalıştıkları bütün yönlerini açığa çıkartıyor. Bilmeyenler için ülkücü faşistler 2008 yılında Maçka’da bir öğrenciyi bıçaklamışlardı.

Nerden baksan tutarsız bir siyaset yapan bunun gibi gençliğin ilerici özelliklerini, gericileştirmeye kalkan, üniversiteye polis eşliğinde giren TGB derhal okulu terketmelidir. Üniversiteler ne polislerin ne AKP’nin ne de faşistlerin değildir. Bütün üniversiteli arkadaşlarımızı faşizme karşı aydınlıktan, bilimden ve kardeşlikten yana olmaya çağırıyoruz."

(Kaynak: yarinhaber.net, kolektifler.net)


KızılYıldız.org
YAZIYI PAYLAŞ: Facebook Twitthis Furl

Facebook'tan Yorum Yap

.
2017 Kaynak Gosterilerek Her Yazi Istendigi Gibi Kullanilir. KIZILYILDIZ.org Devrimin KIZIL YILDIZI Dizayn: K.C.Y