THY´den Linke Tıkla Grev Kırıcısı Ol Kampanyası!

Türk Hava Yolları işçilerin grevdeki kararlılıkları karşısında telaş içinde ne yaptığını bilmez biçimde tuhaf yöntemler denemeye başladı. Yasal olarak yapılması mümkün olmayan bir uygulamaya adım attı ve "Çalışma Hakkımı Kullanacağım" adı verilen bir yasadışı işe soyundu. Hava-İş'in ve işçilerin grev konusundaki kararlılığını kırmak için tuhaf yöntemler denemeye devam eden THY Yönetimi alınmış bir grev kararı öncesi işçilerin birliğini bozmak adına yasadışı olarak işçilerin greve katılmayacağım diyerek irade beyanında bulunmasını istedi. Yayınladığı bir bildiriyle işçilere "şu linke tıklayın" emri veren THY yönetimi bu yaptığının hiçbir bağlayıcılığı olmadığını ve bu tarz bir irade beyanıyla linke tıklayan herkesin yarın mahkemelerde suçlu konumuna düşeceğini de unuttu. THY yönetimi bir derebeylik gibi yönetmeye çalıştığı şirkette işçilerin bıçak kemiğe dayanarak yeter artık demesinin sonuçlarının ağırlığından kaçınmak için ayak oyunlarından daha fazlasını yapması gerektiğini görmüyor. İşçilerin Toplu İş Sözleşmesi görüşmelerini sırf dediğim dedik mantığıyla çıkmaza sokan THY Yönetimi grev konusundaki kararlığı bozmak için önce greve katılmayanlar da TİS'den yaralandırılacak gibi bir tuhaf açıklamada bulunmuştu. Kırılmış bir grevin TİS'inin tam bir çıkmaza gireceği ve işçilerin THY Yönetiminin her tür keyfi saldırısına maruz kalacağı gözlerden gizlenmeye çalışılarak yapılan bu teklif işçiler arasında alay konusu oldu. THY Yönetiminin yasadışı olarak şu linke tıklayın da greve kim katılmayacak bir göreyim dediği çağrısı aşağıda. THY yönetiminin bu çağrısının yakın zamanda hukukun konusu olacağı ve THY Yönetiminin iş mahkemelerinde bu bildirgesi yüzünden başının epey ağrıyacağı da ayrıca belirtilmeli.  
Değerli Çalışma Arkadaşımız,

Çalışma hakkınızı kullanacaksanız aşağıda yer alan Çalışma Hakkımı Kullanacağım link’ini tıklamanızı rica ediyoruz.
24. Dönem Toplu İş Sözleşmesi sürecinde uzlaşma sağlanamadığı için Hava-İş Yönetimi 15 Mayıs 2013 tarihinde grev uygulamasına gideceğini açıkladı. Daha önceki duyurularımızda da belirttiğimiz gibi grev esnasında çalışma hakkı Anayasa ve yasalar ile korunan bir haktır. Çalışma hakkınızı kullanmak tamamıyla sizin şahsi iradenize bağlıdır.
Çalışma hakkını kullanacak arkadaşlarımızın bildirimde bulunması operasyonel nedenlerle önem arz etmektedir.
Çalışmanın engellenmesi suçtur. Çalışma düzenine yasa dışı bir müdahalede bulunulmaması için her türlü emniyet tedbiri alınacaktır.
Saygılarımızla,

Genel Müdür (İnsan Kaynakları) Yardımcılığı


HAVA-İŞ, THY YÖNETİMİNİN YASADIŞILIĞINI HUKUK ALANINA TAŞIYACAK

"İşverenin bu gün e-posta ile size gönderilen çalışma hakkımı kullanacağım linki grev hakkı üzerinde baskı uygulanmasını amaçlayan kesinlikle yasa dışı bir işlemdir. Sendikamız işveren hakkında Cumhuriyet Savcılığına suç duyurusu yapılacak olup hiç bir üyemiz bu linki tıklamamalıdır." denildi

KızılYıldız.org
YAZIYI PAYLAŞ: Facebook Twitthis Furl

Facebook'tan Yorum Yap

.
2017 Kaynak Gosterilerek Her Yazi Istendigi Gibi Kullanilir. KIZILYILDIZ.org Devrimin KIZIL YILDIZI Dizayn: K.C.Y