Viranşehir Okullarında Çocukları Hasta Eden 4 Milyon Zikir Çekme Ödevi!


Çocukların kentsel çöpleri "Temizlik Kampanyası"
adı altında toplaması yasadışı bir uygulamadır.
Çocukları Kentsel çöpleri toplamaya
"Allah Temizdir Temiz Olanı Sever"
pankartlarıyla hasta edecek faaliyere sokmak
en kısa tanımla vicdansızlık ve dinin
kötüye kullanımıyla suçtur.
Viranşehir Göl İlkokul'nun düzenlediği
“Rahmet Peygamber, Çocuk Eğitim”
adlı tarikat etkinliği.
Viranşehir Milli Eğitimi'nde çocuklara yönelik din eksenli tarikat eğitimi ve ayrımcılık dayatılıyor. Okul yönetiminin Milli Eğitim'den aldığı güçle okulda "din eğitiminde" dozajı iyice kaçırdığı ve bilimsel eğitim isteyen herkese karşı düşmanlaştığı izleniyor. En son olarak Göl İlkokulu'nda bir kadın öğretmen öğrencilerine zikirmatik dağıttı ve bunu kullanmalarını şart koştu. Bu zikirmatik dağıtımının eğitim faaliyetinde yasaklanmış bir uygulama olduğu bilinmesine rağmen okul yönetimi bu konuda sesini çıkarmamak bir yana okulda çocuklara kendi din algısını dayatan öğretmeni bir de cesaretlendirdi. Zikirmatikçi öğretmen elbette aldığı destekle öğrenciler üzerinde kendi din algısını yaymak için öğrencilerin hepsine kısa bir süre içinde "4 milyon besmele çekme ödevi" verdi. Kısa sürede zikirmatikle "4 milyon besleme çekme ödevi" alan öğrencilerde ise doğal olarak psikolojik travmalar ortaya çıkmaya başladı. Bir çok öğrencinin zikirmatikle verilen ödevi yapmaya çalışmaları travmatik etkisini o boyutlara getirdi ki bir aile çocuklarının uykusunda besmele çektiğini ve psikolojisinin bozulduğunu söyleyerek okula şikayetçi oldu. Okul yönetimine bu tarz şikayetlerin sürekli hale gelmeye başladığı gözlenirken okul yönetiminin bu yasadışı zikirmatik uygulaması hakkında ne yapmaya yöneldiği bilinmemekte.

Öğrenci velilerinin bildirimine göre aynı okulda din kitapları adı altında müfredatta olmayan ve MEB'in onayından geçmemiş "dini" denerek içeriklerinde tuhaflıklar bulunan kitaplar da dağıtılıyormuş. Bu kitapların dağıtılmasına yönelik bir kısım öğretmenin "dağıtılan kitapların öğrencilere zararlı yayınlar" olduğunu bildrimelerinden ise ne sonuç çıktığı ise hala belirsiz durumda.

Viranşehir Göl İlkokulu'nda velilerin bildirimine göre yaşanan tuhaflıklar bunlarla sınırlı değil okul yönetimi cami'nin okula görünmesini engelliyor diyerek asırlık bir ağacı da kestirerek yok etmiş.

Viranşehir'de Milli Eğitim'de tuhaflıklar ve tarikat uygulamalarında sınırlarda aşılıp her tür çifte standart uygulaması olağanlaştırılmış. Kılık kıyafet uygulamasına yyönelik uygulamalarda engellerin ve yasaklamaların kaldırılmasına önelik yapılan bir dizi eylemde türban ve tesettür yasağı kalktı diyerek okula sakalllı ve türbanlı giden öğretmenlere yönelik her hangi bir soruşturma açılmazken, özellikle Eğitim-Sen'e üye olan öğretmenlerin aynı gün okula kılık kıyafet yönetmenliğine karşı tepkilerini göstermek için kısa kollu gıysi ve kot pantolonlarla gitmeleri Milli Eğitim için soruşturma konusu olmuş. Konu hakkında bilgi vermek ve duruma yardımcı olması amacıyla kaymakamlığa giden Eğitim-Sen üyesi öğretmenlere ise Viranşehir Kaymakamı tesettürle ve sakallarla okula giden Eğitimbirsen'lilere soruşturma açma gereği duymadık ancak size soruşturma açma keyfiyetindeyiz diyerek çifte satndart uygulamasının bilinçli bir tercih olduğunu göstermiş.

Viranşehir'de tuhaf şeyler olmakta. Suriye'ye yönelik estirilen savaş politikasının içinde ortamı uygun gören tarikatçı anlayışlar çocukları kendi dinsel algıları ekseninde şekillendirmeye çalışmakta. Eğitim yerine kendisine mürit yaratma anlayışı Viranşehir özelinde epey yol almış ve çocuklar üzerinde acımasızca uygulanmakta.


Aşağıda Viranşehir Göl İlkokul'nun düzenlediği “Rahmet Peygamber, Çocuk Eğitim” adlı etkinlikle ilgili yapılan haber yer almakta. Çocuklara yönelik okul yönetiminin düzenlediği ve her yerinden yasadışı tarikat örgütlenmesi fışkıran bu haber yasadışılığın aleniyet kazandığının ifadesi.

Viranşehir Göl İlkokul'nun düzenlediği
“Rahmet Peygamber, Çocuk Eğitim”
adlı tarikat etkinliği.
Viranşehir Göl İlköğretim Okulu değerler eğitimi çerçevesinde Nisan ayının sonuna doğru “Rahmet Peygamber, Çocuk Eğitim” adlı bir etkinlik düzenledi. Viranşehir Kapalı spor salonunda düzenlenen geceye İlçe Yazı İşleri Müdürü Haşim Yıldız, İlçe Müftüsü Abdulrakip Arslan, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ömer Sağır, Nüfus Müdürü Faysal Aslan, İlçe Özel İdare Müdürü Sedat Tataş, Siyasi partilerin temsilcileri, sivil toplum kuruluşlarının başkanları, öğrenci velileri ve kalabalık bir halk topluluğu katıldı. Açılışın Kur’an-ı Kerim ile yapıldığı gecede konuşmacı olarak katılan Muhammed Özkılınç” Peygamber Efendimiz (sav) Rahmet Peygamberi olduğu gibi İzzet Peygamberiydi de, O kendi şahsına yapılanı affeder ama İslam’a dil uzatıldı mı, saldırı yapıldı mı? yapana karşı savaşır, beddua ederdi. Bunu da unutmamak gerekir” dedi. Rahmet Peygamberi, çocuk eğitimi konferansından sonra geceye katkıları olanlara plaket verildi. Öğrencilerin hazırlamış olduğu çeşitli sunumlardan sonra sahne alan gurup sema ve semazenler yaptıkları gösterimle gelen konuklar tarafından beğeni ile izlendi. Programın son aşamasında gelen konuklar arasında yapılan çekiliş ile 10 larca seyirciye çeşitli armağanlar verildi. Program yaklaşık 2.30 saat sürdü. (bizimgazete63.com 28.04.2013)

KızılYıldız.org
YAZIYI PAYLAŞ: Facebook Twitthis Furl

Facebook'tan Yorum Yap

.
2017 Kaynak Gosterilerek Her Yazi Istendigi Gibi Kullanilir. KIZILYILDIZ.org Devrimin KIZIL YILDIZI Dizayn: K.C.Y