Zabıtaların Ekmek Teknesine El Koyması Ölüm Getirdi (video)

Esenyurt Namık Kemal Mahallesi’nde köfte arabasına zabıtalar tarafından el konulması ve kendisine sürekli baskı yapılmasını protesto etmek üzere yüksek gerilimli elektrik direğine çıkan Raif adlı genç 5 Mayıs Pazartesi günü çıktığı direkte önce yüksek gerilimli akıma kapıldı sonra onlarca metre yüksekten yere düşerek yaşamını kaybetti. Bu sırada olayları sadece izlemekle yetinen polise mahalle halkı sert bir şekilde tepki gösterdi. 

‘Ek iş olarak yapıyordu’’
Bir mahalleli intihar eden genç hakkında şunları söyledi: “Tüm bunların baş sorumlusu zabıtadır. Elinden köfte arabasını almasına dayanamadı. Kervan Sakız fabrikasında çalışıyordu. Ek olarak da mahallede köftecilik yapıyordu. Zaten sattığı beş – on yarım ekmekti” dedi.
‘’Taksim’i kuşatanlar Raif için neden bir şey yapmadılar?’’ Direnişteki Yurtiçi Kargo işçilerinden Murat Özaslan yaşananlardan şu şekilde bahsetti:
“Tüm yetkililer burada olmasına rağmen herkes adım adım Raif’in ölmesini bekledi. Ne polis ne itfaiye hiçbir şey yapmadı. Tedaş elektrik akımını bile durdurmadı. Raif bir ihmalin kurbanı oldu. Raif itfaiye yetkililerinin özensizce koyduğu atlama yatağının hemen yanına düştü. Her şeyi yapmak için yaptılar. Biz işçileri 1 Mayıs’a Taksim’e çıkartmayanlar, kuşatanlar Raif için neden bir şey yapmadılar. Bizlere saldırmak için her şeyi tasarlayanlar, helikopterlerle başımızda gezmeyi iyi biliyorlar ama bu ülkede insanın değeri bu kadar işte’’ dedi.
Raif, yüksek gerilimli akımın etkisine kapılarak anne ve babasının gözleri önünde yere düştü. Bu sırada ambulans arabasının ve atlama yatağının yanlış konuşlanmasına sinirlenen mahalle halkı yetkililere ateş püskürdü. Raif’in kaldırıldığı hastanede kalbi durdu. Raif yapılan tüm müdahalelere rağmen yaşamını kaybetti. (sendika.org)


KızılYıldız.org
YAZIYI PAYLAŞ: Facebook Twitthis Furl

Facebook'tan Yorum Yap

.
2017 Kaynak Gosterilerek Her Yazi Istendigi Gibi Kullanilir. KIZILYILDIZ.org Devrimin KIZIL YILDIZI Dizayn: K.C.Y