Erdoğan Taksim´e AVM, Otel ve Rezidans Yapmak İçin Her Şeyi Göze Aldığını Açıkladı!

Başbakan'ın polisinden
AVM, Otel ve Rezidans İçin her tür saldırganlık
Erdoğan, Taksim'i yağmalamaktaki kararını sürdürüyor. Erdoğan, kamuoyunun karşı çıktığı Taksim’e cami yapılacağını da söyledi, halka “Üç beş çapulcu” dedi. Erdoğan, sosyal medyayı da “baş belası” diye suçladı. Erdoğan, içki içen herkesi alkolik ilan etti.

Osmanlı Arşivleri binasının açılışını yapan, Habertürk TV’de Fatih Altaylı’nın son olaylara ilişkin sorularını yanıtlayan Erdoğan, konuşmasında ve ekranda yaptığı açıklamalarda Gezi Parkı’nın yıkılıp yıkılmayacağına da değindi. Daha önce Gezi Parkı’na yapılmasını istediği Topçu Kışlası’nı alışveriş merkezi yapacaklarını söyleyen Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, bu kez bu kez AVM ile yetinmeyerek otel ve rezidanstan söz etti:

GEZİ PARKI’NA ŞİMDİ DE OTEL VE REZİDANS

“Bizim İstanbul'da ciddi manada otel ihtiyacımız var. Burayı biz ilk olarak konferans merkezi haline getirmeye çalışıyoruz. Topçu Kışlası büyük ihtimalle otel olacak. Altı da şehir müzesi olur büyük olasılıkla. Buraya insanlar geleceği için alışveriş mağazaları da olmalı. Halı mağazası vs. Ama bunların modern olması lazım. Rastgele değil.”

Ardından 3. havalimanının yapılacağını anımsatan Erdoğan, “Büyük kısmını yeşil alan düşünüyoruz. Konut ve AVM olmayacak. İstanbul zaten AVMye doymuş durumda. İstanbul'un en büyük sıkıntısı şu an rezidans ve otel sıkıntısı” diyerek halkın yıkılmaması için günlerdir direndiği parkın yıkılıp lüks bürolar ve konutları içeren rezidans ve otel yapılacağının işaretini verdi.

PARK İÇİN DİRENEN HALKA: ÜÇ BEŞ ÇAPULCU

Kamuoyundan büyük tepki çeken Atatürk Kültür Merkezi’nin yıkmasında ısrar eden Erdoğan, AKM’nin yıkılarak yanındaki boşlukla birlikte buraya bir kültür ve opera binası yapılacağını belirten Erdoğan, bir soru üzerine yine kamuoyundan tepki çeken cami projesinin de yapılacağını söyledi. Üstelik sinirli ve kararlı bir biçimde “Evet cami de yapılacak” diye iki kez üst üste tekrar eden Erdoğan, şöyle konuştu:

“Evet cami de yapılacak. Evet cami de yapacağız. Herhalde ben bunun iznini gidip de CHP Genel Başkanı'ndan ve bu birkaç tane çapulcudan alacak değilim. Bunun iznini bize oy verenler verdi zaten Bazıları diyor ki; çok tahrik edici oluyor. Benim tahrik etmek gibi bir derdim yok. İki kere iki dört eder. Bunun adı hakikattır, gerçektir. Hakikatleri, gerçekleri ters yüz etmeye kimsenin gücü yetmez. Bu neyi gerektiriyorsa onu yapacağız. Bazı şeyler var ki; birilerine sorulmaz. O tarihtir, kültürdür."

Erdoğan, kendisine muhalefetin “Tayyip Erdoğan diktatör” dediğini de anımsatarak, önce “Bu millete hizmetkar olan insana diktatör yakıştırmasını yapıyorlar. Bu millete hizmetkar olan insana diktatör diyorlarsa buna diyecek bir şey bulamıyorum. 76 milyon vatandaşıma hizmetten başka bir derdim olmadı" iddiasında bulundu. Erdoğan ardından da rest çekip, “Ben bu milletin efendisi değilim. Diktatörlük benim kanımda da yok, cibiliyetimde de yok. Ben bu milletin hizmetkarıyım. Diktatör arayan varsa kendi geçmişine baksın” dedi.

SOSYAL MEDYAYA “BAŞ BELASI” DEDİ

Gezi Parkı isyanında basın ve televizyonlarda uygulanan sansüre karşın halkın bilgiye ulaşmasında büyür rol oynayan Twitter’ı da “Şu anda Twitter denilen bir bela var, yalanın daniskası burada. Sosyal medya denilen şey aslında şu anda toplumların baş belasıdır. Bu denli yalanlar 'Ağaçlarda sallandıracaklar', 'Yüz tane İslamcı kaleşnikoflarla Taksim'e saldırıyor' filan... Toplum bu şekilde terörize edilir. Photoshoplarla cesetler yayınladılar” iddiasında bulundu.

CHP’nin polisin geri çekilmesinde büyük rol oynayan Beşiktaş’ta toplanıp Taksim’e yürüme kararının ardından “Ben istersem 1 milyon kişi toplarım” diyerek gözdağı veren Erdoğan, bu kez rakamı 500 bine indirdi. Erdoğan, “Benim de partim var, ben şimdi istesem onlar Taksim'e 20 bin kişi mi çıkardı, ben de 500 bin kişiyi Kazlıçeşme'ye çıkarırım. Biz bunu yapacak güçteyiz. Partimin tabanı da 'Biz bunlara karşı sessiz mi kalacağız' diye sürekli bizi aradılar ama biz sukunet telkin ettik durduk" dedi.

“İÇKİ İÇEN ALKOLİKTİR”

Alkol yasaklarıyla ilgili soruları da yanıtlayan Erdoğan, Altaylı’nın "Yasaklamalar, kısıtlamalar, düzenlemelerden daha çok insanlara kötü hissettiren belki” anımsatmnası üzerine “Alkoliktir, içkiyi içiyorsa alkoliktir. Bunun tanımı odur” diyerek, içki içen herkesin alkolik olduğunu söyledi.

"İKİ AYYAŞ" KONUSUNDA EVELEDİ GEVELEDİ

Erdoğan alkol yasakları tartışmaları sırasında, “İki tane ayyaşın yaptığı yasa sizin için muteber oluyor da inancın emrettiği bir gerçek, bir vaka niçin sizler için ret edilmesi gereken bir olay haline geliyor?” diyen ve sert tepki çeken Erdoğan, bu konudaki soru üzerine şöyle konuştu:

“Bu, toplumda bizim laf ola diye söylenen, iki kişinin hazırladığı diye söylenen bir şeydir. Zaten iki kişinin imzasıyla çıkmaz ki. Bu kanun çıktığında Gazi Mustafa Kemal meclis başkanıydı. CHP'nin şu anki yöneticileri çok büyük talihsizlik. Bunlar siyaset de bilmiyor. Büyük ihtimalle Gazi'nin de imzası yoktur.”  (gazetecileronline.com)


KızılYıldız.org
YAZIYI PAYLAŞ: Facebook Twitthis Furl

Facebook'tan Yorum Yap

.
2017 Kaynak Gosterilerek Her Yazi Istendigi Gibi Kullanilir. KIZILYILDIZ.org Devrimin KIZIL YILDIZI Dizayn: K.C.Y