Taksim´de Polis Saldırganlığına Karşı Direniş Devam Ediyor

Faşizmin yalanları ve gerçekler

Taksim'de başlayıp her yere yayılan direniş karşısında devletin yeni saldırganlık yöntemleri de devrede. Devletin bütün birimlerinin tek konusu Taksim ve buradan yayılan direnişi bastırmak üzerine yeniden kuruldu. Medyasından, polisine, politikacısına devletin her beslemesi Taksim'den başlayan direnişi bastırmak için uğraşıyor. Erdoğan'ın beslendiği yalan kaynakları ona saldırganlık ve yalan argümanları yaratıyor. Erdoğan'da "toplum mühendisliği" çerçevesinde hazırlanmış ve toplumun "hassasiyetleri" üzerinde oyunlar oynamayı hedefleyen yalanlardan onayladıklarını her tarafa yayıyor.

TAKSİM DİRENİŞİ SALDIRGANLIKLAR KARŞISINDA YIKILMIYOR

Yalan rüzgarlarına Taksim'e yönelik polis saldırganlığının yeniden devreye sokulması da eklendi. Sabah saatlerin polis Taksim'e yönelik saldırıya geçti ve bir çok insanı yaralayarak alana girdi. Polis saldırganlığı karşısında ise direniş hiç kesilmedi. Polisin saldırganlığının SDP'nin Taksim binasına yönelik özel yanı da vardı. İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu her tür yasayı hiçe sayarak Twitter hesabı üzerinden SDP MYK üyesi Ulaş Bayraktaroğlu'nu hedef alan açıklamalar yaptı. Vali Mutlu, SDP'li Ulaş Bayraktaroğlu'nun emniyette çekilen fotoğrafları ile SDP binası içine polisin yerleştirdiği bir kaç bıçağın ve kurusıkı bir tabancanın fotosunu servis ederek her tür yasayı hiçe saydı ve aleni suç işledi. Suç işlemeye dedevam etti. (Valinin Twitter hesabı bu suçların kanıtlarıyla dolu)

Polis sadece Taksim'e değil Çağlayan Adliyesi'nde açıklama yapan avukatlara da yasaları hiçe sayarak saldırdı ve 50'den fazla avukatı yasal olarak gözaltına alması mümkün değilken darp ederek gözaltına aldı.

AKP'nin şefi Erdoğan'ın başkanlığında başlatılan saldırganlık dalgası direnişi kıramıyor ve direniş her tür saldırganlığa karşın ayakta duruyor. İnsanların "polis yok kavga yok, olay yok" deyişlerini haklı çıkaran günlerin ardından Taksim'de yeniden devreye sokulan polis her yeri şiddetle doldurmaya devam ediyor.

Taksim direnişi ülkenin pek çok yerinde devam ediyor. Her tür hukuku ayaklar altına alan bu ülkenin yasalarına göre bile suç işleyen AKP hükümeti ve saldırı güçlerine karşı direniş sürüyor. AKP'nin yasadışılığı devam ediyor.

"Her Yer Teksim Her Yer Direniş" sloganı başta Taksim olmak üzere daha diri ve canlı olarak her yerde karşılığını bulmaya devam ediyor. 


POLİS SALDIRGANLIĞI SÜRÜYOR DİRENİŞ DEVAM EDİYOR
ÇAĞLAYAN ADLİYESİ

KızılYıldız.org
YAZIYI PAYLAŞ: Facebook Twitthis Furl

Facebook'tan Yorum Yap

.
2017 Kaynak Gosterilerek Her Yazi Istendigi Gibi Kullanilir. KIZILYILDIZ.org Devrimin KIZIL YILDIZI Dizayn: K.C.Y