Abdullah Cömert silahla mı öldürüldü?

ABDULLAH CÖMERT SİLAHLA MI ÖLDÜRÜLDÜ?

Hatay’daki direnişe destek vermek amacıyla sokağa çıkan ve polis saldırısı sonucu yaşamını yitiren Abdullah Cömert’in otopsi raporu ateşli silahla öldürüldüğünü işaret etti

abdullahcomertmansetHaziran Direnişi’nin ilk günlerinde, 3 Haziran akşamı Hatay’ın Armutlu mahallesinde çıkan çatışmada polisin saldırı ile başından yaralanan ve yaşamını yitiren Abdullah Cömert’in otopsi raporu çıktı. Yurt gazetesinden Ömer Ödemiş’in haberine göre 22 yaşındaki Cömert hakkındaki otopsi raporunda şu ifadeler yer aldı:

Alın ortada 5×4 cm’lik, alın sağ kaş üstünde birbirinin üstünde 2.5×1.5 ve 1.5×1 cm’lik 2 adet ekimoz, sağ kaş dış yanda 4×1.5 cm’lik sürtünme tarzı sıyrıklı ekimoz, burun kökünde 1×1 cmlik alt kısmında yanık ile uyumlu görünüm bulunan ateşli silahla oluşması muhtemel sıyrık…

‘Ya korkmuş ya da üzerini örtmeye çalışmış’


Otopsi raporunu inceleyen İstanbul Adli Tıp Kurumu’nda görev yapan uzmanlar da konuya “kesin ölüm nedeni belirlenemedi” imzası atan Adli Tıp Uzmanı Dr. Fikret Yeşiloğlu gibi bakmıyor. Otopsi raporunu inceleyen uzmanlar Yurt gazetesine verdiği demeçte şöyle dedi:

Abdullah Cömert sanki sağ tarafı yere gelecek şekilde yatırılmış ve başının sol tarafından nişan alınarak ateş edilmiş gibi. Raporun sonucu resmen ateşli bir silahı işaret ediyor. Adli tıp uzmanı ‘ateşli silahla ölmüştür’ raporu verememiş. Uzman ya bu raporu vermekten korkmuş ya da Cömert’in vurularak öldürülmesinin üzerini örtmeye çalışıyorlar.

Polis halka ateş açmıştı


Cömert’in yaşamını yitirmesinin ardından ilk incelemeyi yapan Antakya Devlet Hastanesi, ön otopsi raporunda klasik otopsiye gerek olduğunu belirtmişti. Adli Tıp uzmanı bilirkişi de ölüm nedeni ile ilgili kesin düşüncesi olmadığını, bunun tespit edilmesi için detaylı analiz talep ederek İstanbul Adli Tıp Kurumu’nu işaret etmişti. Adli Tıp Kurumu’nun raporu beklenirken, 3 Haziran gecesindeki saldırılarda polisin silah kullandığı ve halka ateş açtığı tespit edilmişti.

Sendika.Org


KızılYıldız.org
YAZIYI PAYLAŞ: Facebook Twitthis Furl

Facebook'tan Yorum Yap

.
2017 Kaynak Gosterilerek Her Yazi Istendigi Gibi Kullanilir. KIZILYILDIZ.org Devrimin KIZIL YILDIZI Dizayn: K.C.Y