Adana’da Bir Kadın Katledildi!

Adana'da bir kadın daha eşi tarafından katledildi.
Adana'da 39 yaşındaki Yakup Yılmaz, 3 çocuk annesi eşi 27 yaşındaki Songül Yılmaz'ı katletti. Eşinin ilişki yaşadığını iddia ettiği komşusu 36 yaşındaki Çetin Altun'u ise ağır yaralayan Yılmaz, olaydan sonra kayıplara karıştı. Yakup Yılmaz’ın şizofreni tedavisi gördüğü öne sürülüyor.

Psikolojik rahatsızlığı nedeniyle Adana Dr. Ekrem Tok Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi'nde tedavi gören Yakup Yılmaz'a anne ve babasıyla birlikte kendisine şiddet uyguladığı gerekçesiyle 27 yaşındaki eşi Songül Yılmaz'ın şikâyeti üzerine bir süre önce mahkeme tarafından evden uzaklaştırma cezası verildi. Eşinin aynı mahallede oturan komşusu Çetin Altun ile ilişki yaşadığı iddiasıyla evlerinin bulunduğu Seyhan ilçesi Dumlupınar Mahallesi 38097 Sokak'a gelen Yılmaz, beklemeye başladı. Bir süre bekleyen Yılmaz, komşusu Çetin Altun'un sokağa çıkıp otomobiline bindiğini görünce saldırı için harekete geçti. Bir anda karşısında Yılmaz'ı görünce paniğe kapılan komşu Altun otomobiliyle geri geri kaçmak istedi. Otomobilin direksiyon hâkimiyetini kaybeden Altun, sokağın çıkışında bulunan bir evin duvarına çarpıp durdu. Yılmaz, kaza yapan otomobilden inmeye çalışan Çetin Altun'u tabancayla boynundan vurdu. Yılmaz, Altun'u vurduktan sonra 30 metre ilerideki evine koştu. Kapıyı tekmeleyerek içeri giren Yılmaz, kaçmak isteyen eşi Songül Yılmaz'ın başına tek el ateş ederek vurdu. Yılmaz, evdeki çocuklarını da üst katta oturan annesine teslim ettikten sonra olay yerinden kaçtı.

Olay yerine gelen sağlık ekipleri, otomobilinde kanlar içinde bulunan yaralı Altun'a ilk müdahaleyi yapıp Çukurova Doktor Aşkım Tüfekçi Devlet Hastanesi'ne götürdü. Eve gelen sağlık ekiplerinin yaptığı kontrolde ise, Songül Yılmaz'ın yaşamını yitirdiği belirlendi. Saldırıdan yaralı olarak kurtulan Altun'un ise, ameliyata alındığı öğrenildi.


KızılYıldız.org
YAZIYI PAYLAŞ: Facebook Twitthis Furl

Facebook'tan Yorum Yap

.
2017 Kaynak Gosterilerek Her Yazi Istendigi Gibi Kullanilir. KIZILYILDIZ.org Devrimin KIZIL YILDIZI Dizayn: K.C.Y