Ali İsmail Korkmaz Cinayetinde Polis Şüphesi

Eskişehir’de Gezi Parkı eylemleri sırasında öldürülen Ali İsmail Korkmaz olayına ilişkin tutuklanan Serkan Kavak’ın gerekçeli kararı açıklandı. Kararda, dayak olayında Serkan Kavak'ın yalnız olmadığı, bu suça polislerin de karışmış olabileceği ve Kavak'ın serbest bırakılması halinde suç ortaklarıyla delillere müdahale etme imkanının bulunduğuna işaret edildi.
Eskişehir'de Gezi Parkı eylemleri sırasında saldırıya uğrayarak yaşamını yitiren Ali İsmail Korkmaz'a ilişkin yürütülen soruşturma kapsamında tutuklanan Serkan Kavak'a ilişkin kararın gerekçesi açıklandı. Kavak'ın iddia ettiği gibi Ali'nin dövüldüğü sokakta tesadüfen değil, özellikle gidip suça karıştığının belirtildiği gerekçede, "Şüphelinin tesadüfen olay yerinde bulunduğu, maktule bir eyleminin olmadığı yönünde beyanda bulunduğu, ancak bu savunmasını yalanlayan, özellikle olay yerine belirli bir amaçla geldiğini ortaya koyan tanık beyanları ile şüphelinin atılı suçu işlediği yönünde kuvvetli suç şüphesi oluşmuştur" diye kaydedildi.

Bilirkişi raporuna göre ise dayağın meydana geldiği Sanayi Sokak'taki Beşik Otel'in kamera görüntülerine müdahale edildiğinin anımsatıldığı kararda, şunlar kaydedildi: "Disk üzerinde, elektrik kartını kasaya bağlayan vidaların yuvalarında aşınma görülmesi, elektronik kartın tamir veya başka sebeple sökülmüş olma ihtimalini göstermektedir. Görüntülerin bir kısmının silindiğinin bildirilmesi ve 40 adet kamera görüntüsüyle, üç hardisk üzerindeki incelemelerin tamamlanmamış olması dikkate alındığında delillere müdahale olasılığı açıkça görülmektedir."
Kararda, dayak olayında zanlı Serkan Kavak'ın yalnız olmadığı, bu suça polislerin de karışmış olabileceği ve Kavak'ın serbest bırakılması halinde suç ortaklarıyla delillere müdahale etme imkânı bulunduğu belirtildi. Kararda ayrıca, "Henüz delillerin toplanmadığı, görgü şahitlerinin tamamının dinlenmediği, olaya karıştığı iddia edilen polis memurlarının kimliklerinin tespit edilmediği, şüphelinin suça iştirak ettiği, iddia edilen diğer kişilerle ortak hareket ederek var olan ancak henüz elde edilemeyen delillere müdahale imkanının bulunmaktadır" vurgusu yapıldı.

KızılYıldız.org
YAZIYI PAYLAŞ: Facebook Twitthis Furl

Facebook'tan Yorum Yap

.
2017 Kaynak Gosterilerek Her Yazi Istendigi Gibi Kullanilir. KIZILYILDIZ.org Devrimin KIZIL YILDIZI Dizayn: K.C.Y