BDP Çekin'i ihraç etti, tutuklanmasını istedi

BDP Çekin'i ihraç etti, tutuklanmasını istedi


Barış ve Demokrasi Partisi (BDP) Siirt Belediye Başkan Yardımcısı Abdullatif Çekin'in yaşları 13 ve 17 olan iki kız çocuğuna yönelik cinsel istismarda bulunduğu iddiaları ardından, Çekin’i disiplin kuruluna verdi ve partiyle ilişkisini kesti. BDP, "Partimiz mağdur olan çocukların yanındadır" dedi. 
BDP Genel Merkezi, Siirt’teki cinsel istismar olayına ilişkin yaptığı açıklamada Abdullatif Çekin’in disiplin kuruluna verildiğini ve partiyle ilişkisinin kesildiğini belirterek, tutuklanmasını istedi.
BDP’nin açıklaması şöyle:  “Partimiz Barış ve Demokrasi Partisi, bugüne kadar cinsel istismar başta olmak üzere, kadın ve çocuklara yönelik her türlü hak ihlallerinin karşısında tavizsiz bir politika ve tutum sahibi olmuştur. Çocuklara yönelik her türlü istismar, kimden gelirse gelsin asla kabul etmeyeceğimiz ve ilkesel duruş sergileyeceğimiz bir durumdur.
Siirt Belediye Başkan Yardımcısı Abdullatif Çekin'in yaşları 13 ve 17 olan iki kız çocuğuna yönelik cinsel istismarı yönündeki iddialar söz konusudur. Zanlı kesin ihraç istemiyle disiplin kuruluna sevk edilmiştir. Disiplin kurulumuz en hızlı şekilde, en etkin kararı verecektir. Bununla birlikte şahsın belediye meclis üyeliğinden istifa etmesini bekliyoruz. Ayrıca, bu vahim durum nedeniyle söz konusu kişinin partimizle hiçbir ilişkisi kalmadığını kamuoyuna duyuruyoruz. 
Gözaltına alındıktan sonra serbest bırakılan zanlı derhal tutuklanmalıdır. Yargı, bu vahim durumu ciddiyetle ve kız çocukları lehine ele almalı, onların haklarını koruyacak şekilde hareket etmelidir. 
Partimiz mağdur çocukların yanındadır. Her türlü sosyal, psikolojik ve hukuki desteği verecektir. 
Olayın peşini bırakmayacağımızı vurguluyoruz.”


KızılYıldız.org
YAZIYI PAYLAŞ: Facebook Twitthis Furl

Facebook'tan Yorum Yap

.
2017 Kaynak Gosterilerek Her Yazi Istendigi Gibi Kullanilir. KIZILYILDIZ.org Devrimin KIZIL YILDIZI Dizayn: K.C.Y