Bilirkişi Korkmaz'ın saldırganlarını teşhis edemedi

Ali İsmail Korkmaz ile ilgili görüntüler hakkındaki raporunu mahkemeye sunan bilirkişi, görüntünün çözünürlüğünün düşük olması nedeniyle saldırganların teşhis edilemediğini belirtti.
Eskişehir'de Ali İsmail Korkmaz'ın hayatını kaybetmesiyle ilgili atanan bilirkişi heyeti, raporunu mahkemeye sundu.
Rapor, üniversite öğrencisi Korkmaz'ın darp edildiği andaki kamera görüntülerine ilişkin değerlendirme ve bilgileri kapsıyor.
Raporda, Ali İsmail'in olayın olduğu gece 01:28:17 ve 01:31:00'da bir arkadasıyla güvenlik kameralarına takıldığı, görüntülerde kavga ve darp olayının görülmediği belirtildi.
İzlenen görüntüler hakkında rapor hazırlayan bilirkişi, konuyla ilgili "CD ve DVD'lerin izlenmesi sonucunda Ali İsmail Korkmaz'ı vuranların kamera görüntüsünün çözünürlüğünün düşük olması, olayın yaşandığı zamanın karanlık olması ve olayların yaşandığı yere uzak olmasından dolayı yaralama ve darp olaylarını yapanların yüzlerinin tam teşhis edilmesi mümkün olmamıştır" dedi.
Raporda, elinde sopa bulunan bir kişinin bir eylemciye vurmaya başladığı, daha sonra yanına gelen birtakım kişilerin de sopa ile eylemciye vurdukları belirtiliyor.
BİR ELİ SOPALI TUTUKLANDI
Bu arada, Ali İsmail Korkmaz'ı öldüresiye döven eli sopalı grubun içinde yer aldığı tespit edilen Serkan Kavak, tutuklanarak cezaevine gönderildi.
Korkmaz'ın ölümüyle ilgili soruşturmada, çıkarıldığı mahkemece serbest bırakılmasına yapılan itiraz sonrası dün yeniden gözaltına alınan otobüs şoförü Serkan Kavak, bugün adliyeye çıkarıldı.
Ali İsmail'i sopalarla döven ve içinde polislerinin olduğu iddia edilen 5-6 kişilik grup içinde yer aldığı belirtilen Kavak, tekrar sorgulandı, mahkemeye sevk edildi.
Korkmaz'ın ölümüyle ilgili hakkında tutuklama kararı verilen Kavak, Eskişehir H Tipi Cezaevi'ne gönderildi.

KızılYıldız.org
YAZIYI PAYLAŞ: Facebook Twitthis Furl

Facebook'tan Yorum Yap

.
2017 Kaynak Gosterilerek Her Yazi Istendigi Gibi Kullanilir. KIZILYILDIZ.org Devrimin KIZIL YILDIZI Dizayn: K.C.Y