Cemaat El Nusra Çetesine Asker Topluyor

  Kürtlerin yoğun olarak yaşadığı İzmir'in Asarlık beldesinde üs kuran dinci tarikatlar Kürt gençlerini din adı altında kandırarak Suriye’ye El Kaide saflarında Kürtlere karşı savaşmak için gönderiyor. Oğlu tarikatın tuzağına düşen Sertip Güçlü, bu faaliyetlerin Emniyet, MİT ve Gülen Cemaati tarafından yürütüldüğünü kaydetti
Geçtiğimiz günlerde YPG tarafından kimliği ele geçirilen Mu
rat  Koçak'dan sonra bu defa da Mesut Güçlü (21) isimli Kürt gencinin Asarlık Beldesinden Suriye'ye götürülerek El Nusra cephesinde Kürtlere karşı savaştırıldığı ortaya çıktı.
Mesut Güçlü'nün babası Sertip Güçlü  küçük yaşlardan beri yurtsever duygularla yetiştirdiği oğlu Mesut'un lise yıllarında Baki isimli bir tarih öğretmeni yoluyla tarikat toplantılarına götürüldükten sonra hızla değiştiğini söyledi.
Oğlunun Lise son sınıfta Gülen cemaati ile tanıştığını söyleyen baba Güçlü, geçtiğimiz Şubat ayında ise Suriye'ye götürülerek El Nusra cephesi saflarında kendi halkına karşı savaştırıldığını belirtti.
Asarlık beldesinde son 2 yıldır dinci cemaatlerin Kürt gençlerine yönelik yürüttüğü faaliyetlere dikkat çeken baba Sertip Güçlü bu faaliyetlerin Emniyet, MİT, ve Gülen Cemaati tarafından yürütüldüğünü kaydetti.
Bu faaliyetlerin hükümet ve Başbakan'ın bilgisi ve onayı dahilinde gerçekleştiğini söyleyen Sertip Güçlü, aksi halde cemaatlerin bu kadar rahat hareket edemeyeceklerini ifade etti.
ANF aracılığıyla iç ve dış kamuoyuna seslenen Sertip Güçlü yaşanan durumun insanlık suçu olduğunu ve bir an önce önüne geçilerek çocuklarının geri getirilmesini istedi.
'OĞLUM BAKİ İSİMLİ BİR ÖĞRETMEN TARAFINDAN KANDIRILDI'
Oğlunun daha önce yurtsever duygulara sahip olan bir genç olduğunu ifade eden Güçlü, Mesut’un Menemen Haldun Koşay lisesindeki Baki isimli bir tarih öğretmeni tarafından dini sohbet toplantılarına götürüldüğünü aktardı. Mesut’un lise son sınıfta Fethullah Gülen cemaatinin toplantılarına katılmaya başladığını ve cemaate bağlı bir dershaneye gittiğini anlatan baba Güçlü, bunun ardından oğlunun polis olmak istediğini, bu istemi kendisinin reddettiğini ifade etti.
Mesut’un daha önce farklı fikirlere sahip olmasına rağmen ise lise son sınıfa geldiğinde El Kaide’yi savunmaya başlayarak PKK’yi “İslam karşıtı” bir örgüt olarak değerlendirdiğini anlatan baba Güçlü, oğlunun daha sonra cübbet takıp şalvar giymeye başladığını belirtti.
Güçlü’nün verdiği bilgilere göre 2012 yılının Temmuz ayında medrese eğitimi almak istediğini ifade eden Mesut, Şubat 2013’te ortadan kayboldu. Güçlü oğlunun o tarihten bu yana El Nusra Cephesi adlı dinci örgüt içerisinde Kürt halkına karşı savaştırıldığını aktardı.
'ASARLIK BELDESİNDE KÜRT GENÇLERİ DİNCİ CEMAATLERİN KISKACINDA'
Asarlık beldesinde özellikle de  son 2 yıldır dinci cemaatler tarafından Kürt gençlerine karşı faaliyetler yürütüldüğüne vurgu yapan Sertip Güçlü;''Tarikatlar Asarlık'da ki Kürt yurtsever aile çocuklarını kıskaca alarak din yoluyla kandırarak ajanlaştıma ve  Suriye de El Nusra cephesinde  Kürt halkına karşı savaşa gönderme çalışmaları yürütüyorlar'' dedi.
Güçlü’nin verdiği bilgilere göre bu çevredeki 20 kadar Kürt genci Suriye’deki El Nusra cephesine götürüldü.
“FAALİYETLER HÜKÜMETİN ONAYI İLE YAPILIYOR''
Bu faaliyetlerin hükümetin bilgisi ve onayı dahilinde gerçekleştirildiğini  savunan Sertip Güçlü devamında şunları söyledi: Türk istihbaratı,ve Emniyeti doğrudan bu faaliyetlerin içerisinde, bu işlerin  başında AKP hükümeti ve Başbakan Tayyip Erdoğan var, hükümet ve Başbakan bu işin içerisinde olmasaydı cemaatler,MİT,ve polis bu kadar  rahat hareket edemez ve çocuklarımızı halkına karşı savaşa süremezlerdi.”
“AKP ve  cemaat  elele Kürt çocuklarını kandırıp savaşa sürüyorlar” diyen Baba Güçlü şunları ifade etti: “Bu savaş suçudur, AKP ve  cemaat insanlık suçu işliyor ulusal ve uluslararası kamuoyuna sesleniyorum gelip Asarlık beldesinde inceleme yapsınlar, çocuklarımızı bu çetelerin elinden kurtarsınlar.”


KızılYıldız.org
YAZIYI PAYLAŞ: Facebook Twitthis Furl

Facebook'tan Yorum Yap

.
2017 Kaynak Gosterilerek Her Yazi Istendigi Gibi Kullanilir. KIZILYILDIZ.org Devrimin KIZIL YILDIZI Dizayn: K.C.Y