El Kaide’ci grupları bu kez Tirbespiye’de saldırdı

Serekaniye’de ağır darbe alarak iki bölgeye doğru kaçan Suriye’deki El Kaide’ci gruplar, bu kez Tırbespiye’de saldırıya geçti. Hedade köyü yakınındaki YPG kontrol noktasına düzenlenen saldırı üzerine başlayan çatışmalar devam ediyor.
Yerel kaynaklardan edinilen bilgilere göre Suriye El Kaide’si El Nusra Cephesi’ne bağlı bir grup Tirbespiye’ye bağlı Hedade köyü yakınındaki YPG kontrol noktasına saldırı düzenledi.
YPG savaşçılarının anında karşılık verdiği saldırı sonucu çatışma çıkarken, saldırgan grup Tirbespiye’nin 23 kilometre kuzeyinde bulunan Himera köyüne doğru geri çekildi.
Takiba alınan grup ile YPG savaşçıları arasında Himera’da da çatışma çıktı. Çatışmalar devam ederken, ölü ve yaralılar konusunda bir bilgi edinilemedi.
YPG SAVAŞÇILARI EL NUSRA KARAKOLUNU ELE GEÇİRDİ
Öte yandan, Serekaniye’de El-Nusra'nın elinde bulunan Esfer Neccar Karakolu YPG savaşçılarının denetimine geçti.
Bugün sabah erken saatlerinde El Nusra ile diğer El Kaide’ci gruplara yönelik dört bir yandan eylem dizisi geliştirerek, kenti söz konusu gruplardan temizleyen YPG savaşçıları, akşam saatlerine doğru Esfer Neccar Karakolu’nu da ele geçirdi. YPG savaşçıları daha önce kent sınır kapısını da ele geçirerek buradaki El Kaide’ci grupları geri çekilmek zorunda bırakmıştı.
Grupların çekildiği Tıl Xelef köyü yakınındaki çatışmalar ise aralıklarla devam ettiği gelen bilgiler arasında.


KızılYıldız.org
YAZIYI PAYLAŞ: Facebook Twitthis Furl

Facebook'tan Yorum Yap

.
2017 Kaynak Gosterilerek Her Yazi Istendigi Gibi Kullanilir. KIZILYILDIZ.org Devrimin KIZIL YILDIZI Dizayn: K.C.Y