ESP: Halkların Özgürlük Mücadelesi Durdurulamaz!Mısır halkı özgürlük için milyonlar olup sel gibi Tahrir Meydanı’na aktı. Mısır halkının özgürlük mücadelesi ve devrim, ABD emperyalizmi ve işbirlikçi burjuvaziyi korkuttu. Emperyalistler çıkarlarını korumak ve güvence altına almak, darbeyle devrimin önünü kesmek için ikinci kez devrimi çalma operasyonu gerçekleştirdi.   ABD emperyalizmi ayağa kalkan kitlelerden duyduğu korku nedeniyle Mursi’yi yüzüstü bıraktı ve darbeye onay verdi.
Mursi, iktidara geldiği günden beri özgürlük için ayağa kalkan halkın isyanını durdurmaya çalıştı. Fakat başarılı olamadı. Şimdi ordu özgürlük mücadelesinin önünü kesmek ve rejimi güvence altına almakla görevlendirildi.
Müslüman Kardeşlerin ve Mursi’nin alternatifi ABD’nin çıkarlarının bekçiliğini yapan ordu değildir. Alternatif, Mısır’da halkın özgürlük taleplerinin karşılanması ve halkın kendi iktidarını kurmasıdır. Önümüzdeki günler halkın ne Mursi ne ordu seçeneğine mahkum olmadığını yeniden gösterecektir. Mısır halkı özgürlüğüne kavuşmadıkça devrimden vazgeçmeyeceğini, onuruna ve özgürlüğüne düşkün olduğunu iki yıllık süreçte herkese göstermiştir.
Ordu Mısır devrimini çalarak sermaye egemenliğini sürdürmek için darbe yapıp iktidarı alabildiyse, bu özgürlük için ayağa kalkan halkın yeterince örgütlü olmadığındandır. Yalnızca ve yalnızca halk örgütlü olursa özgürlük için mücadelesini devrimle taçlandırabilir.
Tahrir ile Taksim kardeştir. İkisini de birleştiren demokratik haklar, özgürlük talepleri ve halkların durduramayan sokakları kuşatan coşkun akan selidir. Halklarımız demokrasinin sadece 5 yılda bir önüne konan sandığa oy atmaktan ibaret olmadığını görmüş, talep ettiği demokrasiyi sokakta inşaya girişmiştir. Bunun devrimin gerçekleşmesi ile halkların devrimci demokratik iktidarına, sosyalizme doğru ilerleyişin yegane yolu daha örgütlü hale gelmekten geçer. Tahrir’den ve Taksim’den çıkan deneyim bize daha fazla örgütlenmek gerektiğini göstermiştir. Örgütlüysek güçlüyüz. Aksi halde örgütlü farklı bir güç, (Mısır’da bu ordu olmuştur) halkın ilmek ilmek, kan ve can pahasına ördüğü devrimi, özgürlük mücadelesini kendi iktidarını sağlamak için çalar.
Emperyalistler ve işbirlikçi burjuvazi halklarımızın özgürlük hareketini ezmemesi ve çalmaması için örgütlenelim.
Mısır halkının özgürlük arayışı ordu darbesi ile Mursi arasındaki çatışma arasına sıkıştırılmak isteniyor. Mursi’ye de ABD’nin örgütlediği darbeye de karşıyız.  
Yaşasın Halkların Özgürlük Mücadelesi ve Halk İradesi!
Yıkılsın Darbecilerin ve Despotların Zalim İktidarları!  
KızılYıldız.org
YAZIYI PAYLAŞ: Facebook Twitthis Furl

Facebook'tan Yorum Yap

.
2017 Kaynak Gosterilerek Her Yazi Istendigi Gibi Kullanilir. KIZILYILDIZ.org Devrimin KIZIL YILDIZI Dizayn: K.C.Y