KESK: ''Artık hukuksuzluğa ve zulme son verin''

KESK: Artık hukuksuzluğa ve zulme son verin

Taksim'de yaşanan polis saldırısını ve gözaltıları kınayan KESK Yürütme Kurulu, AKP vHükümeti ve İstanbul Valisine seslendi: "Artık bu hukuksuzluğa ve halka yaptığınız zulme son verin!"

ANKARA- KESK Yürütme Kurulu, dün Taksim'de yaşanan polis saldırısını ve gözaltıları kınadı.

Vali Mutlu'nun "Gezi Parkı’nın kapılarını halka açıyoruz" şeklinde açıklama yaptıktan sonra parka giren halka polisin saldırdığını ve aralarında Taksim Dayanışması yürütmesi üyelerininde olduğu 60 kişinin gözaltına alındığını hatırlatıldı.

Direnişçilere pala ve silahlarla saldıranların serbest bırakıldığını hatırlatan KESK, "Tek suçu hakları için mücadele etmek ve halkın en temel haklarını baskı ve şiddete rağmen savunmaya devam etmek olan Taksim Dayanışma üyeleri gözaltına alınmıştır. İşte AKP hukuku, İşte AKP’nin ileri demokrasisi!"dedi.

KESK Yürütme Kurulu, AKP Hükümeti ve İstanbul Valisi Mutlu'ya seslendi: "Artık bu hukuksuzluğa ve halka yaptığınız zulme son verin!

Hiçbir baskı ve şiddet, parkları halka kapatamaz. Polisinizi parklardan, meydanlardan çekin; hukuksuzca gözaltına aldığınız herkesi derhal serbest bırakın!

Bütün bu baskılara ve şiddete rağmen, bizi biz yapan tüm değerlerimizin verdiği güçle, mücadelemizden, taleplerimizden ve kazanımlarımızdan vazgeçmedik, vazgeçmeyeceğiz!"
Etkin Haber Ajansı


KızılYıldız.org
YAZIYI PAYLAŞ: Facebook Twitthis Furl

Facebook'tan Yorum Yap

.
2017 Kaynak Gosterilerek Her Yazi Istendigi Gibi Kullanilir. KIZILYILDIZ.org Devrimin KIZIL YILDIZI Dizayn: K.C.Y