Taksim Dayanışması yarın saat 19.00'da Gezi Parkı'nda

Taksim Dayanışması "parkı yeniden gerçek sahiplerine yani herkese açmaya gidiyoruz" diyerek Gezi'de buluşma çağrısı yaptı.
İstanbul 1. İdare Mahkemesi'nin Taksim Yayalaştırma Projesini iptal etmesi ardından yazılı açıklama yapan Taksim Dayanışması  Gezi Parkı direnişçilerine dönük şiddeti protesto etmek, Gezi direnişinde yaşamını yitirenleri anmak amacıyla Gezi Parkı'na gidileceğini duyurdu.

Taksim Dayanışması'ndan yapılan yazılı açıklama şöyle:
"Gezi Parkı'nı halka kapatanlara, Taksim Meydanı ve Gezi Parkını kimliksizleştirme, insansızlaştırma ve betonlaştırma planlarının iptaline yönelik mahkeme kararını elden tebliğ etmeye, parkı yeniden gerçek sahiplerine yani herkese açmaya gidiyoruz.
Bizi biz yapan bütün değer ve renklerimizle, sarsılmaz bir sağduyu, direnme gücü, kararlılık ve inanılmaz bir yaratıcılıkla, yaşamın olduğu her alanda hala bir aradayız.
Taleplerimizden ve kazanımlarımızdan vazgeçmedik ve vazgeçmeyeceğiz.
Kayıplarımızı anmak, taleplerimizi tekrar hatırlatmak ve hala tüm Türkiye'de yaşanan şiddeti kınamak üzere 6 Temmuz Cumartesi günü saat 19.00'da mahkemenin gerekçeli kararıyla Taksim'de buluşuyoruz.
Yaşasın dayanışmamız…
Her yer Taksim her yer direniş…"

KızılYıldız.org
YAZIYI PAYLAŞ: Facebook Twitthis Furl

Facebook'tan Yorum Yap

.
2017 Kaynak Gosterilerek Her Yazi Istendigi Gibi Kullanilir. KIZILYILDIZ.org Devrimin KIZIL YILDIZI Dizayn: K.C.Y