Ali İsmail'in katillerine bir polis daha eklendi!

Ali İsmail Korkmaz cinayetinde bir polis daha teşhir edildi
Geçen hafta yayınlanan görüntülerdeki beş kişinin, polis memuru Mevlüt Saldoğan, Harman Ekmek Fırını’nın sahibi İsmail Koyuncu ile akrabaları Ramazan Koyuncu, Muhammet Vatanseven ve Ebubekir Harlar olduğu saptanmıştı. Bu beş kişi ‘kasten adam öldürme’ suçlamasıyla tutuklanarak cezaevine gönderilmişti. Bu kişilerin yanı sıra Eskişehir Terörle Mücadele Şubesi’nde görevli Y.A.’nın şüpheli sıfatıyla ifadesinin alınıp serbest bırakıldığı öğrenildi. Y.A.’nın, kimliği saptanamayan altıncı saldırgan olduğu ileri sürüldü.
Kamera görüntülerine bakıldığında Korkmaz, 2 Haziran’da saat 23.57’de dört sivil saldırgan tarafından yere düşürülerek tekmelenirken, boş sokaktan iki kişinin lince doğru koştuğu görülüyor. Bu iki kişiden ilkinin, polis Y.A. olduğu iddia ediliyor. Elinde cop bulunan Y.A. arkadan yaklaşarak Korkmaz’a yöneliyor. Fakat vurup vurmadığı tam olarak seçilemiyor. Y.A.’ın ardından koşan polis Mevlüt Saldoğan ise Korkmaz’ı tekmeliyor. Bu sırada Y.A.’nın arkadaşını seyrettiği ve sonra birlikte bir başka sokağa girdikleri görülüyor. Saldoğan’ın 1 dakika sonra yeniden gelip Korkmaz’ın başına üç kez tekme attığı görülüyor.
Korkmaz’ın kendilerine taş attığını ileri süren Y.A., ifadesinde, meşe odunuyla görülen ve tutuklandıktan sonra serbest bırakılan Serkan Kavak’ı tanıdığını ifade etti. Dört sivil kişinin eylemcilere müdahale ettiğini anlatan Y.A. “Eylemcilerin dövülmesi veya yakalanması konusunda resmi veya sivillere herhangi bir emir ya da talimat vermedim. Sadece bir grup göstericiyi kovalarken benim önüme çıktılar. O şekilde sivillerin yakalayıp kovaladıklarını gördüm” diye konuştu. 36 yaşındaki Y.A. bu ifadesinden sonra serbest bırakıldı. Fakat geçen hafta Korkmaz Ailesi’nin avukatları, Y.A.’nın da tutuklanması istemiyle savcılığa başvurdu. Savcılık henüz kararını açıklamadı.

KızılYıldız.org
YAZIYI PAYLAŞ: Facebook Twitthis Furl

Facebook'tan Yorum Yap

.
2017 Kaynak Gosterilerek Her Yazi Istendigi Gibi Kullanilir. KIZILYILDIZ.org Devrimin KIZIL YILDIZI Dizayn: K.C.Y