Ceylanpınar'dan Rojava'ya Seslenilecek

Rıha Halk İnisiyatifi, Ceylanpınar’da yarın miting ile başlayacak olan 3 günlük ‘Rojava Devrimi Kürdistan Devrimidir” eylemine katılarak Rojava devrimiyle buluşmaya çağırdı.
Riha Halk İnisiyatifi, El Kaideli Irak Şam İslam Devleti /El Nusra Cephesi çeteci gruplarının Rojava’da başlattıkları saldırıları protesto ederek Rojava halkının gösterdiği direnişi selamlamak için Pazartesi günü Ceylanpınar’da mitingle başlayacak olan 3 günlük eylemlerle ilgili bir bildiri yayınlayarak katılım çağrısında bulundu.
İnisiyatif yayınladığı bildiride, Rojava’da gelişen devrimin Kürt halkının yüzyıllık özleminin hayat bulması olduğu belirtilirken, “Rojava devrimi sadece bir parçanın devrimi değildir. Rojava’da gelişen bir Kürdistani devrimdir. Hiçbir Kürd veya Kürdistani kişi ve kurum bu devrime seyirci konumunda olamaz” dendi.
Bildiride, Kürdistan’ın parçalanması ve Kürtlerin inkarı üzerinde yüzyıl önce kurulan statükocu dengelerin Kürt Halk Önderi Abdullah Öcalan öncülüğünde verilen mücadele ile alt-üst edilerek Kürt halkının özgürlük ve demokrasi yolunda büyük zaferler kazandığı ifade edildi.  
“Rojava Devrimi Önder Apo’nun geliştirdiği Özgürlük Paradigmasının yaşam bulmasıdır” denilen bildiride, Rojava’ya sahip çıkmanın kendi kimliğine, kültürüne ve özgürlüğüne sahip çıkma olduğu vurgulandı.
Rojava’da gelişen saldırılara dikkat çekilerek, statükocu güçler ile işbirlikçi-paravan çetelerin Kürt halkının özgürlük yürüyüşünü kuşatmalarına izin verilmeyeceği kaydedilen bildiride, Ceylanpınar’da yapılacak olan mitingle ilgili yasaklama kararına sert tepki gösterildi:
“Akp devletinin halkımızın bu haklı ve meşru yürüyüşüne dönük almış olduğu yasakçı kararını tanımıyor ve bu kararı yok hükmünde sayıyoruz.”
Bildiride, Ceylanpınar’da Pazartesi günü mitingle başlayacak ve 3 gün sürecek olan Rojava Devrimini sahiplenme eylemine katılım çağrısı yapıldı.
Bildiride, “Rojava devrimini sahiplenmek ve Rojava’daki halkımızın yanında olduğumuzu ifade etmek için tüm halkımızı 4 Ağustos 2013 tarihinde yapacağımız yürüyüş ve ardından ‘Rojava Devrimi Kürdistan Devrimi’dir’ şiarı ile gerçekleşecek olan üç günlük(4-5-6 Ağustos) eyleme katılmaya çağırıyoruz. Başta Riha halkımız olmak üzere tüm Kürdistan halkını ve dostlarını seferberlik ruhu ile Serêkani’de(Ceylanpınar) Rojava Devrimi ile buluşmaya çağırıyoruz” dendi. 

KızılYıldız.org
YAZIYI PAYLAŞ: Facebook Twitthis Furl

Facebook'tan Yorum Yap

.
2017 Kaynak Gosterilerek Her Yazi Istendigi Gibi Kullanilir. KIZILYILDIZ.org Devrimin KIZIL YILDIZI Dizayn: K.C.Y