PKK’den Rojava çağrısı: Her yeri isyan alanına çevirelim!

Halep’in Til Eren ve Til Hasil bölgelerinde Kürt sivillere yönelik yapılan katliamlara dikkat çeken PKK, Rojava halkının ‘Karşı-devrimci ittifak güçlerinin uluslar arası çapta parayla devşirdikleri çetelerin” katliam tehdidi ile karşı karşıya olduğunu belirtti. Bu durumun ‘seferberliği’ zorunlu kıldığını belirten PKK,  her yeri bir mücadele, serhildan ve isyan alanına çevirme çağrısında bulundu.
PKK Yürütme Komitesi, Batı Kürdistan
’a yönelik artan saldırılar ile Kürt sivillere yönelik katliamlarla ilişkin açıklamada bulundu. Rojava devrimini tasfiye etmek için karşıt güçlerin geliştirdikleri saldırıların vahşi boyutlara ulaştığı belirtilen açıklamada, “halkımızın büyük bir katliamla karşı karşıya olması zorunlu bir seferberliği, olağanüstü bir duyarlılık ve uluslararası dayanışma görevini de gerekli kılmaktadır” dendi.
ROJAVA DEVRİMİNİ TASFİYE ETME AMAÇLI VAHŞİ SALDIRILAR ARTIYOR
PKK Yürütme Komitesi’nin açıklaması şöyle:
Halkımızın öz güç ve öz iradesiyle gerçekleştirdiği Rojava devrimine karşı geliştirilen karşı devrim saldırısı her gün biraz daha artarak devam ediyor. Kürdistan halkının köle olarak yaşaması için ne gerekiyorsa onu yapan karşı-devrimci güçler Rojava devrimini tasfiye etmek, Kürtleri ve bölgede yaşayan Arap, Süryani ve diğer halkların iradelerini, mücadele azimlerini kırmak için vahşi saldırılarını gün gittikçe derinleştiriyorlar.
PARAYLA DEVŞİRİLMİŞ ÇETELER
Rojava devriminin sadece Rojava’yla sınırlı kalmayacağını, devrimin giderek derinleşeceğini, Kürdistan’ın diğer parçaları olduğu gibi, giderek tüm Ortadoğu devrimlerini tetikleyen bir irade gücü haline geleceğini çok iyi bilen karşı-devrimci ittifak güçleri, uluslararası çapta parayla devşirdikleri çetelerle halkımızı vahşice katliamlardan geçirmeyi bir amaç olarak önlerine koymuşlardır.
Son dönemlerde uluslararası çetelerin Türkiye üzerinden Rojava’ya giriş yapmaları, sivil halka, Arap ve Kürtlerin ortak yerleşim alanlarına saldırmaları, yine İran ve Güney’de bulunan bazı güçlerin devrimin başarısızlığı için özel çaba göstermeleri, bundan bir süre önce Kürt Yüksek Konsey üyesi ve Kürt halk meclisi divan üyesi İsa Hiso’nun katledilmesi, yine en son olarak da Halep’e bağlı Til Eren ve Til Hasil bölgelerinde onlarca kadın-erkek, genç-yaşlı denilmeden vahşice kurşuna dizilmesi bu gerçeğin çok daha çarpıcı bir biçimde ifade etmektedir.
Halep’te kaçırılıp rehin tutulan yüzlerce Kürdün, yine vahşice kurşuna dizilen Kürt kadın ve çocukların şahsında Rojava devrimine, tüm Kürtlere ve bundan hareketle de tüm Ortadoğu halklarına karşı geliştirilen karşı-devrimci bir hareket olduğunu ve aynı zamanda halkları birbirine kırdırma, Kürt-Arap savaşını çıkartma, yine Başkan Apo’nun önderliğinde geliştirilen çözüm sürecini tıkatma ve bu süreci boşa çıkartma yaklaşımı olduğunu bilmek ve buna göre tutum belirlemek oldukça önemli olduğunu bir kez daha altını çizmek istiyoruz.
ZORUNLU SEFERBERLİK
Bu temelde halkımızın büyük bir katliamla karşı karşıya olması zorunlu bir seferberliği, olağanüstü bir duyarlılık ve uluslararası dayanışma görevini de gerekli kılmaktadır. Devrimin ve devrimi yapan halkın uluslararası kuşatma altında olması en üst düzeyde bir seferberlik ruhunu gerektiriyor.
Bu görev sadece dört parçada bulunan Kürtlerin görevi olmadığı, aynı zamanda İran, Suriye, Irak ve Türkiye halklarının da enternasyonalist bir görevi olduğu bilinmek durumundadır.
ENTERNASYONALİST DAYANIŞMA
Dönemin en acil ve güncel görevi budur. Enternasyonalist, dayanışma ve kardeşlik ahlakı bunu ifade etmektedir. Gün mazlumların ortak dayanışmada bulunma, birlikte hareket etme, kardeşleşme ve halkları birbirine kırdırtan münafıklara, kardeşkanı üzerinde kendi iktidarlarının ömürlerini uzatmak isteyen İslam maskesini takan sahte Müslümanlara, halkların kanını emek isteyen zalimlere karşı ortak mücadele etme günüdür. Gün zalimlerin geliştirdikleri katliamları ve giriştikleri soykırımları durdurma, halkların demokratik ve özgürlük ilkeleri temelinde özyönetimlerini kurma günüdür.
HER YERİ MÜCADELE, SERHİLDAN VE İSYAN ALANINA ÇEVİRELİM
Rojava devrimini tasfiye edip kendi kokuşmuş düzenlerini yeniden inşa etmek isteyen bazı bölge güçleri ve onlarla işbirliği içinde olan çetelerin, halkımıza karşı işledikleri cinayet ve gerçekleştirdikleri katliamın hesabını sormak için Rojava halkının yanında olmak en büyük yurtseverlik görevidir. Kürt çocuklarına, başları gövdelerinden kesilen Kürt kadınlarına, vahşice boğazlanan erkeklerin hesabını sormak için bulunduğunuz her yeri bir mücadele, serhildan ve isyan alanına çevirmek de olmaz olmaz bir yurtseverlik görevidir.
Bu temelde Kürt halkına ve dostlarına, Rojava halkımızı çetelere ve uluslararası karanlık güçlere dönük verdiği özgürlük ve onur mücadelesinde yalnız bırakmamak için daha fazla ROJAVA diyor ve devrimi tüm Ortadoğu’ya yayama çağrısında bulunuyor ve Til Eren ve Til Hasil halkımıza karşı geliştirilen katliamı şiddetle kınıyoruz.

KızılYıldız.org
YAZIYI PAYLAŞ: Facebook Twitthis Furl

Facebook'tan Yorum Yap

.
2017 Kaynak Gosterilerek Her Yazi Istendigi Gibi Kullanilir. KIZILYILDIZ.org Devrimin KIZIL YILDIZI Dizayn: K.C.Y