Suriyeli sosyalistler,''Washington'a hayır! Moskova'ya hayır! Riyad'a hayır! Tahran'a hayır!''

Suriye'deki sosyalist örgütlerden Devrimci Sol Akım'ın dün Şam'da kimyasal silahlar kullanılarak gerçekleştirilen katliama ilişkin yaptığı açıklamada, Baas rejiminin uyguladığı vahşetin Suriye halkı için katlanılamaz acılara sebebiyet verdiği ifade edilirken, devrimin zaferi için daha da kararlı bir şekilde mücadelenin sürdürüleceği vurgulandı.
Diktatörlüğe karşı özgürlük için ayaklanan Suriye halkının dünyada uzun süredir görülmemiş bir trajediyle karşı karşıya kaldığının dile getirildiği açıklamada, "Devrimimizin, bölgedeki halk devrimleri ve dünyada cehalet, kölelik ve sömürü rejimlerine karşı mücadele eden militanlar dışında samimi bir müttefiki yok" denildi.
Devrimci Sol Akım, Suudi Arabistan ve müttefiklerin başını çektiği karşıdevrimci güçlerin bölgedeki devrimlere karşı saldırı başlattığı bir dönemde, Baas rejiminin de Doğu Guta'daki katliamı gerçekleştirmek için bir fırsat bulduğunu dile getirdi.
"Ölülerimizi gömüyoruz ve yaralılarımızla ilgileneceğiz. Halkımızın devriminin zaferi ve ölüm saçan, yok edici rejimin düşüşü için verdiğimiz mücadelede daha kararlı ve azimli olacağız" ifadelerinin yer aldığı açıklama, "
Washington'a hayır! Moskova'ya hayır! Riyad'a hayır! Tahran'a hayır! Tüm iktidar ve zenginlik halka" ifadeleriyle son buldu.

KızılYıldız.org
YAZIYI PAYLAŞ: Facebook Twitthis Furl

Facebook'tan Yorum Yap

.
2017 Kaynak Gosterilerek Her Yazi Istendigi Gibi Kullanilir. KIZILYILDIZ.org Devrimin KIZIL YILDIZI Dizayn: K.C.Y