Cumartesi Anneleri 443. Haftada Seyhan Doğan İçin Buluşmaya Çağırıyor

KAYIPLARIMIZI İSTİYORUZ
(443. kez Galatasaray'dayız)


13 Yaşındaki Seyhan Doğan 29 Ekim 1995’ te Dargeçit’te 6 kişi ile birlikte gözaltına alındı. Gözaltına alınan 7 kişi götürüldükleri Dargeçit Jandarma Taburu’nda kaybedildi.

Cumartesi Annesi Asiye Doğan ve Cumartesi Babası Ramazan Doğan’ın ömürleri Seyhan’ı bulmaya yetmedi. “Seyhan’ı bulunca bizi birlikte gömün. Bu dünyada kavuşamadık, mezarda kavuşalım” vasiyeti ile aramızdan ayrıldılar.

18 yıllık bir mücadele sonunda Seyhan’ın ölüm kuyusundan çıkartılan kemikleri, anne ve babasının İstanbul’daki mezarlarından nakledilen kemikleri ile kavuştu; Dargeçit’te birlikte gömüldüler.

Savcılık Fezlekesinde Seyhan’ın da içinde olduğu 7 kişiyi Dargeçit Jandarma Taburunda işkence ile öldürüp, ölüm kuyularına gömmekle suçlanan Bodrum/Gümüşlük Belediye Başkanı Albay Mehmet Tire ise fezlekenin davaya dönüşerek tutuklanması yerine AKP’ye transfer oldu. Parti rozetini başbakanın takması bekleniyor.

443. buluşmamızda Mısır’da Esmayı katledenlere lanet yağdırıp, kendi vatandaşlarını katledenlere kucak açan başbakana “Tarih ve toplumsal belleğimiz sizi bu insanlık suçunun işbirlikçisi olarak kaydedecek” diyeceğiz.

Sizi de kırmızı bir karanfille Galatasaray’a, sesimize ses katmaya çağırıyoruz.

İnsan Hakları Derneği İstanbul Şubesi
Gözaltında Kayıplara Karşı Komisyon

Tarih : 21 Eylül 2013 (Cumartesi)
Saat : 12:00
Yer : GALATASARAY MEYDANI

KızılYıldız.org
YAZIYI PAYLAŞ: Facebook Twitthis Furl

Facebook'tan Yorum Yap

.
2017 Kaynak Gosterilerek Her Yazi Istendigi Gibi Kullanilir. KIZILYILDIZ.org Devrimin KIZIL YILDIZI Dizayn: K.C.Y