Dilan, plakasız Akrepten ateşlenen kapsül ile vurulmuş

Ankara’da Gezi Parkı direnişi sırasında atılan gaz bombası kapsülünün başına isabet etmesi sonucu ağır yaralanan Dilan Dursun’un soruşturmasında yeni bir gelişme yaşandı. Olaydan 4 ay sonra ortaya çıkan kamera görüntüleri Dilan’ın Akrep tipi plakasız bir polis aracından ateşlenen gaz bombasının kapsülü ile vurulduğunu ortaya koydu.
Görüntülerde Dursun’un, Akrep ve TOMA’ların gaz bombası ve basınçlı su ile müdahalesi sırasında Kurtuluş kavşağı istikametine doğru ilerlediği, trafik ışıklarının bulunduğu yerdeki bir Akrep aracından aynı anda gaz bombası atıldığı, Dilan’ın da yere düştüğü görülüyor. Akrep aracı kavşaktan dönerek durmadan tekrar Kızılay’a doğru hızla uzaklaşıyor.
Ardından kavşaktan dönerek durmadan tekrar Kızılay istikametine doğru hızla uzaklaşıyor. Uzaklaşan akrep aracından sonra gelen Akrep ve TOMA aracından inen polisler, Dursun’un yanına gidiyor. Memurlardan bir tanesi yoldan geçen bir aracı durduruyor. Dilan’ın yanına giderek kucağına alıyor ve durdurduğu araca kadar götürerek, aracın arka koltuğuna yatırıyor. Dursun, yaralanıp yere düşerken, 3 dakika 22 saniye sonra hastaneye gönderiliyor. Dursun’un bulunduğu bölgeye gaz bombası atan Akrep aracının önünde ve arkasında plaka bulunmadığı görülüyor.
Hacettepe Üniversitesi öğrencisi Dursun, Ankara’daki gösteriler sırasında polis kurşunuyla yaşamını yitiren Ethem Sarısülük’ün cenaze töreni için Kızılay’a gitmişti. 16 Haziran’daki törende çıkan ve Ankara’nın çeşitli yerlerine yayılan olaylar sürerken, kaldığı Beştepe Kız Yurdu’na yürümek isteyen Dursun’un, başına isabet eden gaz bombası sonucu kafatası çatlamış, kafasında çökme oluşmuş, burnu kırılmış ve görme bozukluğu oluşmuştu.

KızılYıldız.org
YAZIYI PAYLAŞ: Facebook Twitthis Furl

Facebook'tan Yorum Yap

.
2017 Kaynak Gosterilerek Her Yazi Istendigi Gibi Kullanilir. KIZILYILDIZ.org Devrimin KIZIL YILDIZI Dizayn: K.C.Y