Ethem´in Katili Polis Bir Başka İle Tayin Edildi

Ethem Sarısülük'ü kasten vurarak öldüren polis memuru Ahmet Şahbaz Ankara'dan bir başka ile tayin edildi. Ethem'i vurduktan sonra katil polisin bir dizi girişimi olmuş ve kendisini "satan olursa kendisinin de amirlerini satacağı" tehditleri basına yansımıştı. Aynı şekilde Başbakan Erdoğan'da "emri ben verdim" diyerek cinayetteki sorumluluğunu basın karşısında ilan etmişti. Katil polisin ilk günden bu yana derin bir korku içinde olduğu haberleri basına yansımış bu korku davanın ilk mahkemesine peruk, gözlük gibi araçlarla kamufle olmaya çalışmasıyla açığa çıkmıştı. Emniyet Müdürlüğü'nün katil polisi koruma önlemleri devam etmekte. Ankara dışında bir ile tayin edilen katil polisin süren davayı uztmak ve davayı etkileyebilecek olanaklara erişmek için sürdürdüğü çabanın bir yan ürünü olarak başka ile tayin edildiği anlaşılmakta.
Milliyet gazetesinin katil polisle ilgili geçtiği haberi aşağıda

Ethem’i vuran polise tayin
Ethem Sarısülük’ü tabancasıyla başından vurarak öldüren ve olayla ilgili yargılandığı davanın ilk duruşmasına peruk ve gözlük takarak katılan Ahmet Ş.’nin “can güvenliği” nedeniyle bir başka ile tayin edildiği öğrenildi...

Ankara’daki Gezi Parkı eylemlerine katılan Ethem Sarısülük, Çevik Kuvvet polisi Ahmet Ş. tarafından başından vurularak öldürülmüştü. Ahmet Ş.’nin olay sonrasında tutuksuz yargılanmasına karar verilmişti.

Yakın koruma verilen Ahmet Ş., aktif görevden pasif göreve çekilmişti. Milliyet’in aldığı bilgilere göre, Ankara Emniyeti Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü’nde görevli olan sanık polis Ahmet Ş., geçtiğimiz günlerde Ankara’dan başka bir ile tayin edildi. Ahmet Ş.’nin “can güvenliği” nedeniyle başka bir ile tayinin gerçekleştirildiği öğrenildi. Ahmet Ş. hakkında verilen yakın koruma kararının, tayin edildiği bu ilde de sürdürüldüğü belirtildi.

Ankara’daki Gezi Parkı eylemlerine katılan Ethem Sarısülük, Çevik Kuvvet polisi Ahmet Ş. tarafından başından vurularak öldürülmüştü. Ahmet Ş.’nin olay sonrasında tutuksuz yargılanmasına karar verilmişti. Yakın koruma verilen Ahmet Ş., aktif görevden pasif göreve çekilmişti.

Milliyet’in aldığı bilgilere göre, Ankara Emniyeti Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü’nde görevli olan sanık polis Ahmet Ş., geçtiğimiz günlerde Ankara’dan başka bir ile tayin edildi. Ahmet Ş.’nin “can güvenliği” nedeniyle başka bir ile tayinin gerçekleştirildiği öğrenildi. Ahmet Ş. hakkında verilen yakın koruma kararının, tayin edildiği bu ilde de sürdürüldüğü belirtildi.

‘Darp edildim’ şikâyeti
Ahmet Ş.’nin, olayla ilgili yargılandığı davanın ilk duruşması geçen pazartesi günü görülmüştü. Olaylara sahne olan duruşma sırasında, Sarısülük’ün ailesi, salona peruk, kalın çerçeveli gözlük ve bıyık bırakarak, sivil polislerin koruması altında gelen Ahmet Ş.’nin üzerine yürümüştü. Yaşanan arbede sırasında sanık polisin kafasındaki peruk, Sarısülük’ün kardeşi İkrar Sarısülük’ün elinde kalmıştı. Sanık polis, salondan çıkarılırken mahkeme, duruşmayı 28 Ekim’e ertelemişti. Ahmet Ş.’nin olay sonrasında darp raporu alarak, kendisine saldıranlar hakkında suç duyurusunda bulunduğu öğrenildi. Ahmet Ş.’nin, darp raporunda vücudunda ve yüzünde morluklar ve eziklikler oluştuğu belirtildi.

Avukatlara da koruma
Emniyet Genel Müdürlüğü, dava sırasında Ahmet Ş.’yi savunmaları için sanık polise iki avukat tahsis etti. Emniyet’in, bu avukatlara da, dava nedeniyle ölüm tehdidi aldıkları gerekçeleriyle ayrı ayrı yakın koruma verdiği öğrenildi. Avukatlara tehdit telefonları edilerek ve davayı bırakmaları yönünde telkinde bulunulduğu bildirildi.


KızılYıldız.org
YAZIYI PAYLAŞ: Facebook Twitthis Furl

Facebook'tan Yorum Yap

.
2017 Kaynak Gosterilerek Her Yazi Istendigi Gibi Kullanilir. KIZILYILDIZ.org Devrimin KIZIL YILDIZI Dizayn: K.C.Y