İş başvurusuna Polis Biber Gazı ve Copla Saldırdı!

Urfa'nın Siverek İlçesi'nde, İşkur tarafından Toplum Yararına Çalışma Programı (TYÇP) kapsamında 9 aylık süreyle geçici işçi alınacağı duyuruldu. İş başvurularının alındığı alanda ise geçici işçilik için başvuranların çokluğu ve iş başvurularını bir an önce yapma çabaları insanlara saldırmayı görev bilen polise saldırı olanağı gibi göründü. Polis, iş baş vurusu için gelen halka biber gazı ve copla saldırdı.

Siverek'te, TYÇP kapsamında 644 kişinin 9 aylığına istihdam edileceği duyurusu ardından işsizler, başvuruların alındığı spor salonu önünde toplandılar. İşkur başvuru için gelen yaklaşık 2 bin kişiyle istediği düzeni sağlayamayınca polislerden yardım istedi. İş için gelenlere polis ilk andan itibaren biber gazı ve copla saldırdı.

Gazdan etkilenenlerin bazıları spor salonunun içine kaçarken, polis saldırısı sonucu fenalaşanlar için sağlık ekiplerinden yardım istendi. Sağlık ekipleri tarafından ilk müdahalesi yapılanlar, ambulanslarla Siverek Devlet Hastanesi'ne götürüldü. Polis saldırısı ardından salonun bulunduğu alana gelen Kaymakam Hamza Erkal, başvuru yapanların hepsinin içeriye alınması talimatını verdi.
KızılYıldız.org
YAZIYI PAYLAŞ: Facebook Twitthis Furl

Facebook'tan Yorum Yap

.
2017 Kaynak Gosterilerek Her Yazi Istendigi Gibi Kullanilir. KIZILYILDIZ.org Devrimin KIZIL YILDIZI Dizayn: K.C.Y