Muhalifler, Kimyasal saldırıyı itiraf etti!

Suriye’nin başkenti, Şam’ın Guta banliyösünde 21 Ağustos’ta düzenlenen ve kimyasal silah kullanıldığı iddia edilen kanlı saldırıyla ilgili çarpıcı bir iddia ortaya atıldı.

Associated Press’ten Dale Gavlak’a konuşan Suriyeli muhalifler, binden fazla kişinin hayatını kaybettiği saldırının kendileri tarafından yanlışlıkla gerçekleştirildiğini ifade etti. Muhalifler, Suudi Arabistan tarafından gönderilen kimyasal silahların yanlış kullanım sonucu ölümlere yol açtığını belirtti.

Infowars.com'dan Paul Joseph Watson'un haberine göre, Gavlak'a konuşan Suriyeli muhalifler, kimyasal silahları Suudi Arabistan istihbarat teşkilatı Başkanı Bender Bin Sultan kanalından teslim aldıklarını ve Doğu Guta bölgesinde yapılan saldırıdan onların sorumlu olduğunu dile getirdi.

Muhalifler, söz konusu saldırının “tesad

Gavlak’a konuşan ve kendine ‘J’ adını veren muhalif, “Bu silahları çok merak ettik. Ne yazık ki, bazı savaşçılar silahları doğru olmayan şekilde kullandı ve patlamalara yol açtı” dedi.

‘K’ kod adlı kadın bir muhalif de, bu ifadeleri doğrulayarak, “Bu silahların ne olduğunu ya da nasıl kullanılacağını bize söylemediler. Kimyasal silahlar olduklarını bilmiyorduk. Kimyasal silah oldukları aklımızın ucundan bile geçmezdi” dedi.
üfen” olduğunu ve kendilerinin kimyasal silahların kullanımını bilmedikleri yüzünden vuku bulduğunu belirtti.
Demokrat haber

KızılYıldız.org
YAZIYI PAYLAŞ: Facebook Twitthis Furl

Facebook'tan Yorum Yap

.
2017 Kaynak Gosterilerek Her Yazi Istendigi Gibi Kullanilir. KIZILYILDIZ.org Devrimin KIZIL YILDIZI Dizayn: K.C.Y