CHP: ''Erdoğan demokrasi tiyatrosu oynuyor''

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Koç, Erdoğan’ın seçim sistemi hakkında ‘Hodri meydan’ demesinin önemli olmadığını vurgulayarak, şunları kaydetti: 

“Kendi çıkarları neyi gerektiriyorsa, onu demokratikleşme olarak sunma gayretini devam ettiriyor. Bizim teklifimiz çok açık: Ya yüzde 5’e düşürün, ya yüzde 3’e düşürün, ya kaldırın barajı. Dar bölge ya da daraltılmış bölge kapsamında sunduğu tekliflerin hepsi sonuçta AKP ’nin işine yarayan teklifler. 12 Eylül’ün gölgesinden kurtulamamış, kendi siyasi çıkarları neyi gerektiriyorsa onu demokratikleşme sınırı olarak ortaya koyan bir Başbakan. Samimi değil. Hodri meydana hodri meydan. Gel kaldıralım. Barajsız, herkesin aldığı oyla temsil edileceği, birisine oy verildiğinde başka bir partiye oyunun gitmediği bir sistemi hep beraber ortaya koyalım. CHP’nin düşünceleri ve teklifleri açık.
Diğer partilerin aleyhine, kendi partisinin lehine olan bir seçim sistemine hodri meydan diyor. Şu anda elindeki aritmetiğe güveniyor. Bu samimi olmadığını gösteriyor. Diğer konularda da aynı şekilde. Çıkarları neyi gerektiriyorsa, masanın karşısındakilere ve gizli koalisyon ortağı gibi durakPKK ’ye da bir iki parmak bal, bunu demokratikleşme olarak sunuyor. Demokrasi tiyatrosu oynuyor. Bir geçerliliği, anlamı, sağlıklı bir değerlendirme zemini yok. Teklif ettiği bütün olasılıklar kendi partisinin lehine olan olasılıklar. Hiç kimse karşısında bunu yorumlayamayacak kadar zayıf zekalı değil.”

KızılYıldız.org
YAZIYI PAYLAŞ: Facebook Twitthis Furl

Facebook'tan Yorum Yap

.
2017 Kaynak Gosterilerek Her Yazi Istendigi Gibi Kullanilir. KIZILYILDIZ.org Devrimin KIZIL YILDIZI Dizayn: K.C.Y