Cumartesi Anneleri 445. kez Galatasaray Meydanındaydı

KAYIPLARIMIZI İSTİYORUZ!
(445. Kez Galatasaray’dayız.)

90’lı yıllarda siyaset yapma hakları devletin güvencesinde olan Kürt siyasetçiler meclisten yaka paça gözaltına alınıp ağır hapis cezalarına çarptırılıyor, sokak ortasında infaz ediyor, gözaltına alınıp kaybediyordu.

O siyasetçilerden biri de HADEP Diyarbakır İl Yöneticisi Hamza Arslanoğlu’ydu. 40 yaşındaki 4 çocuk babası Arslanoğlu, JİTEM tarafından parti çalışmalarını bırakması yönünde tehditler alıyordu. Beyaz bir Toros tarafından sürekli takip ediliyordu. 1995 yılında Dağkapı’da uğradığı silahlı saldırıdan kurtuldu. 1995 Ekim başlarında Lice’ye gitmek üzere yola çıktı ve kendisinden bir daha haber alınamadı.

Eşi Remziye ve Annesi Fadime Arslanoğlu “Hiç değilse başında dua edebileceğimiz bir mezarımız olsun” arzuları gerçekleşmeden aramızdan ayrıldı.

445. buluşmamızda Hamza Arslanoğlu’nun çocuklarının sesi; Diyarbakır’dan gönderdikleri mektupla Galatasaray’dan yükseldi

“Artık yeter! 90’lı yılların zihniyetini sürdürmekten vazgeçin! Cezaevlerinde rehin tuttuğunuz siyasetçileri serbest bırakın! Sahte demokratikleşme söyleminize son vererek; kayıplarımızın bulunması, faillerinin yargılanması önündeki engelleri kaldıracak düzenlemeler yapın!” talebinde bulunuldu


İnsan Hakları Derneği İstanbul Şubesi
Gözaltında Kayıplara Karşı Komisyon


KızılYıldız.org
YAZIYI PAYLAŞ: Facebook Twitthis Furl

Facebook'tan Yorum Yap

.
2017 Kaynak Gosterilerek Her Yazi Istendigi Gibi Kullanilir. KIZILYILDIZ.org Devrimin KIZIL YILDIZI Dizayn: K.C.Y