Hasan Ferit Gedik Cinayeti Sürüyor

Hasan Ferit Gedik ve yoldaşları Gülsuyu'nda uzun zamandır devam eden çeteleşme, uyuşturucu ve mafya yapılanmasına karşı dur demek için sokaklara çıktılar. Gülsuyu'nu polis işbirliği içinde mafya ve uyuşturucu üssü haline getirmeye çalışanları bu durum rahatsız etti. Mafya ve uyuşturucu çeteleşmesi batağının adresi bölgedeki "ülkücüler" içinde organize olan bir çete. Karanlık ilişkileri olan ve halka karşı suç işleme alışkanlığında olan çete silahlı ve saldırgan. Daha önce de bu çete mücadele edenlere yönelik silahlı saldırılarda bulunmuş ve bir kısım insan yaralanmıştı. Bu kez Halk Cephesi taraftarlarının düzenledikleri yürüyüşe silahla saldırdılar ve insanları yaraladılar. Hasan Ferit gedik bu çetenin saldırganlığıyla hayatını kaybetti.

Hasan Ferit Gedik cinayeti ilk andan itibaren organize bir suç şebekesini göstermekte. Çeteleşmeye, uyuşturucuya karşı yürüyüş düzenleyen ve protesto edenlere silahla saldıranların varlığı ortada bunların kimler olduğu da bilinmekte. Her biri suç makinası ve uyuşturucu ile mafya tarzı organizasyonun baştan aşağı yapısı ortada. Bu suç şebekesinin polisle işbirliği içinde olduğu AKP ile sıcak bağları bulunduğu kimi yerel yöneticilerce korunduğu herkesin bilgisinde. Bölgeyi tatlı rant alanı olarak görenlerin palazlandırıp piyasaya sürdüğü çete bölge halkını yıldırıp mafyatik bir üs oluşturmaya çalışmakta. Para babalarının emir eri olan "ülkücü" çete onların emirleri doğrultusunda bölgeyi insansızlaştırıp rantçılar için uygun ortam hazırlamakta.

Hasan Ferit Gedik cinayeti sadece bir vurma olayı değil. Hasan Ferit Gedik'i öldürenlerin cinayeti sürmekte. Hasan Ferit Gedik'in kaldırıldığı hastaneye "teknisyen kılığında" giren sivil polisler delil karartmak için delilleri çaldılar. Hırsız sivil polisler herkesin gözü önünde ve herkesin itirazları arasında delilleri kaçırdılar. Çeteler suçlarını aleni olarak işlemeye devam ettiler. Hasan Ferit Gedik'in cenazesi için Armutlu mahallesi İstanbul polisince yasadışı olarak çembere alındı ve mahalleye giriş çıkışlar bir "sıkıyönetim" tertibatı içinde yapılır oldu. Cenazeye katılmak istayen herkes polisçe engelendi, engellenmeye devam ediliyor. Hasan Ferit Gedik cinayeti devam ediyor ve katiller organize biçimde kenti işgal ederek cinayetlerini sürdürüyorlar.
Hasan Ferit Gedik devrimci mücadelenin içinde geçirdiği hayatı eğer sonlanırsa Gazi Mahallesi mezarlığına gömülmek istemiş. 21 Yaşında bir insanın devrimci mücadele içindeyse artık olağan hale gelen vasiyeti bu. Genç insanlar faşizm koşulları altında mücadelenin ne demek olduğunun farkında ve arkadaşlarına şaka yollu da olsa vasiyetlerde bulunabilmekte.

Hasan Ferit Gedik mücadele içinde geçen kısa ömründe dik ve onurlu bir duruş sergiledi ve mücadelenin gücüne inandı. Onu öldürenlerin cinayeti devam ederken cinayete şu veya bu düzeyde katılan herkes bir dönem sonra yargı karşısına çıkarılacaktır. Hasan Ferit Gedik'i öldürenlerin halkın adaletinden kaçma imkanları yoktur. Cinayeti herkes gördü cinayeti sürdürenleri herkes görüyor.


KızılYıldız.org
YAZIYI PAYLAŞ: Facebook Twitthis Furl

Facebook'tan Yorum Yap

.
2017 Kaynak Gosterilerek Her Yazi Istendigi Gibi Kullanilir. KIZILYILDIZ.org Devrimin KIZIL YILDIZI Dizayn: K.C.Y