TGB'liler devrimci kadınlara saldırdı

Türkiye Gençlik Birliği (TGB) üyesi faşistlerin iki günden beri birçok sosyalist ve devrimci kurumların afişlerini yırtıp yerine 29 Ekim afişleri asması üzerine bazı öğrenciler tepki gösterdi. TGB'li faşistler öğrencilerin demokratik tepkilerine karşılık, iki kadın öğrenciyi darp ederek bir öğrenciyi başından yaraladı.
Kadın öğrencileri tokatlayan ve ardından masa ve sandalyelerle kadınlara saldıran TGB'li faşistler "Mustafa Kemal'in askerleriyiz" sloganları attı.
TGB'liler tarafından yapılan bu saldırıdan sonra arkadaşlarının darp edilmesine tepki gösteren diğer öğrenciler ise saldırının yapıldığı Grand Cafe önünde toplandı. Özel Güvenlik görevlilerinin engellemesiyle karşılaşan öğrenciler cafe mutfağında saklanan TGB'lilerle konuşmak istediklerini bildirdi. Bu esnada yaşanan arbede esnasında ÖGB üyeleri kadın öğrencileri yumrukladı.
Öğrenciler daha sonra geri çekilirken ellerinde demir sopa, çekiç, ve satır bulunan ve "Mustafa Kemal'in askerleriyiz" diye slogan atan yaklaşık otuz kişi öğrencilere saldırdı. Gençlik Muhalefeti'nin masasına ve çevredeki öğrencilere saldıran TGB'liler önlerine çıkan her şeye saldırdı. Öğrenciler, TGBlilerden cafelere ve fakültelere sığınarak kurtardı.
ETHA

KızılYıldız.org
YAZIYI PAYLAŞ: Facebook Twitthis Furl

Facebook'tan Yorum Yap

.
2017 Kaynak Gosterilerek Her Yazi Istendigi Gibi Kullanilir. KIZILYILDIZ.org Devrimin KIZIL YILDIZI Dizayn: K.C.Y