Adana Halkı, 'Antakya Gezi Tutsaklar'ı Davasına Çağırıyor

Adana Halkı, 'Antakya Gezi Tutsaklar'ı Davasına Çağırıyor...

Adana Emek ve Demokrasi güçlerinin çağrısıyla bir araya gelen kurum ve bireyler İnönü parkında bir basın açıklamasıyla davaya sahip çıkmaya ve dava günü adliye önünde olacaklarını duyurdu.

Basın metnin şunlara değinildi;''Akp iktidara geldiği dönemden bu yana neoliberal, gerici, faşist karakterli sömürü düzenini kendi dışındaki tüm sesleri susturarak, halkın her türlü demokratik hakkını askıya alarak, kadınından çocuğuna, gencinden yaşlısına tüm halka zulmetmeyi meşru bir hak olarak görerek emek ve demokrasi düşmanı düzeni inşa etmeye çalışıyor.

Bizlerde yurdun her köşesinde sürdürdüğümüz direnişle, özgürlük ve demokrasi mücadelemizle bunu bir çığlığa dönüştürdük. Birbirinden farklı sesimizle en haklı haliyle kararlılıkla kenetlenmiş, baskıcı ve otoriter düzene karşı yaşamın olduğu her alanda bir arada olmaya, kararlılıkla karanlığa direnmeye devam etmektedir'' denildi.

Son olarak duruşma günü olan 19 Kasım Salı günü saat:09.00'da Atatürk parkında toplanıp, Adliye'ye yürüyüş çağrısı yapılarak eylem sona erdirildi.

Muhalefet.org

KızılYıldız.org
YAZIYI PAYLAŞ: Facebook Twitthis Furl

Facebook'tan Yorum Yap

.
2017 Kaynak Gosterilerek Her Yazi Istendigi Gibi Kullanilir. KIZILYILDIZ.org Devrimin KIZIL YILDIZI Dizayn: K.C.Y