Cumartesi Anneleri: ''451. haftada Şefik Geçgel için Galatasaray'dayız''


KAYIPLARIMIZI İSTİYORUZ!
(451. Kez Galatasaray'dayız)

Siverek Merkez Jandarma Komutanlığına bağlı askerler ve bucak aşiretine mensup koru­cular 11 Kasım 1993 tarihinde Siverek’in Yılanlı Köyü’ne baskın düzenledi.

Bu baskında 39 yaşındaki Şefik Geçgel ve kuzeni Hemo Geçgel gözaltına alındı. Gözaltı işlemini gerçekleştiren Uzman Çavuş Mehmet Kıraç ve Astsubay Mehmet Demirci ailelere onların bir soruşturma kapsamında ifadelerinin alınacağını ve daha sonra bırakılacağını söyledi.

2 gün sonra serbest bırakılan Hamo Geçgel, Şefik’le birlikte ağır işkence gördüklerini açıkladı. Ama gözaltına alındığı inkar edilen 9 çocuk babası Şefik Geçgel’ den bir daha haber alınamadı.

Geçgel Ailesi Urfa Valisi Ziyaeddin Akbulut başta olmak üzere, tüm kurumlara başvurdu. Konu soru önergesi ile meclise taşındı. Başvurular sonuçsuz kaldı;yetkililerin “gözaltına alınmamıştır” cevabı hiç değişmedi.

Geçgel Ailesi’nin 20 yıldır Urfa’dan yükselen “Eşimin, babamızın bulunması ve olayın aydınlanması için tüm vicdan sahibi insanları hakikat ve adalet talebimize destek vermeye çağırıyoruz” seslerine biz de Galatasaray’dan sesimizi katacağız.

Cumartesi Anneleri’nin 451. buluşması için sizi de kırmızı bir karanfille Galatasaray’a çağırıyoruz.

İnsan Hakları Derneği İstanbul Şubesi
Gözaltında Kayıplara Karşı Komisyon

TARİH: 16 Kasım 2013 (Cumartesi)
SAAT: 12.00
YER: Galatasaray Meydanı

KızılYıldız.org
YAZIYI PAYLAŞ: Facebook Twitthis Furl

Facebook'tan Yorum Yap

.
2017 Kaynak Gosterilerek Her Yazi Istendigi Gibi Kullanilir. KIZILYILDIZ.org Devrimin KIZIL YILDIZI Dizayn: K.C.Y