Marmara Üniversitesi öğrencileri: ''Kürt kimliğimiz hedefleniyor''

Marmara Üniversitesi Göztepe Kampüsünde Kürt öğrencilere yönelik baskı politikaları tüm hızıyla sürüyor.
Demokratik eylem haklarını kullanan öğrencilere okul idaresi  tarafından keyfi soruşturmalar açılıyor. Son olarak Dicle'de ki saldırılar için basın açıklaması ve 8 mart dünya emekçi kadınlar günü kutlaması yapıldığı için
18 Kürt öğrenciye, her birine 3’den 8'e varan soruşturmalar açıldı

KİMLİĞİMİZ HEDEFLENİYOR
 ANF’ye konuşan gençlerden Marmara İktisat Fakültesi 3. Sınıf Öğrencisi Samet Gündoğdu, “burada hazmedilemeyen yaptığımız eylemler değil, Kürt kimliğimiz” dedi.En son kampüste polis gözetimi altında faşistler tarafından uğradıkları satırlı saldırıya karşı 28 Mayıs 2013 tarihinde yaptıkları basın açıklamasının da soruşturma gerekçesi yapıldığını belirten Gündoğdu,  satırlarla kendilerine saldıran faşistlere hiç dokunulmazken, açılan bu keyfi soruşturmalar nedeniyle Şükran Akgül isimli arkadaşlarının bir dönem okuldan uzaklaştırıldığını söyledi.
Marmara Üniversitesi idaresi tarafından Kürt öğrencilerine yönelik soruşturma açma yönteminin sistematik bir hal aldığını vurgulayan Gündoğdu, “bu soruşturmalar ve saldırılar yaptığımız eylemlerden değil Kürt kimliğimize yöneliktir. İdare resmen bizim okuyup bir yerlere varmamızı azmedemiyor. O nedenle soruşturma açmak için her bir gerekçeyi kullanıyor” dedi.

KızılYıldız.org
YAZIYI PAYLAŞ: Facebook Twitthis Furl

Facebook'tan Yorum Yap

.
2017 Kaynak Gosterilerek Her Yazi Istendigi Gibi Kullanilir. KIZILYILDIZ.org Devrimin KIZIL YILDIZI Dizayn: K.C.Y