Artık Yeter HAYIR

Diktatör ve şebekesinin suçlarına bulaşma
artık yeter HAYIR
yıkıma sürüklenen değil insanca yaşanacak ülke herkesin hakkı


İşlediği suçlardan kaçmayı sürdürmek için iktidarda kalmak zorunda olan diktatör, fiilen uyguladığı başKANlığın referandumda HAYIR’la reddedilip işlediği suçların hesabını verme yolunun açılması kabusunu yaşamakta.

AKP+MHP’nin her suça bulaşmışları, uyuşturucu mafyası, mezar ev cinayetleri suçlusu hüdapar ve rüşvetle satın alınmış BBP başkanından oluşan suç güruhlarının devlet, para, silah, zorbalıkla dayattıkları başKANlık hezeyanı toplumun geniş çoğunluğunun artık yeter deyişine takıldı. HAYIR demenin neredeyse her alanda tehlikeli bir hale getirilmesi ve diktatöre tapmak dışında her şeyin fiilen yasaklanmasına rağmen her şeyi göze alıp HAYIR kampanyası yürütenlerin “cılız sesleri” toplumun geniş çoğunluğunca ilgiyle karşılanmakta. CHP yönetiminin referandum kampanyasındaki gönülsüzlüğüne rağmen CHP tabanının ve yönetimindeki bazı kişilerin bireysel girişimleri, MHP, BBP’nin tutumuna rağmen HAYIR diyenlerin devletle itişmenin getirdiği “şaşkınlıkla” yürüttükleri kampanyalar bile etkin olabilmekte.

Kürd hareketi ve sosyalistlerin devlet saldırıları altında “kolu kanadı kırık” yürüttükleri HAYIR kampanyaları referandum sonrasında olası gelişmeleri de içeren yanıyla toplumdaki HAYIR’a ilgiyi büyütmekte. Yağma ve sömürü düzeninin bu haliyle yürümeyeceği ortadayken bunu başKANlık hezeyanıyla Hitler tarzı faşizme dönüştürüp devam ettirmeye uğraşmak her zulüm, her yalan her kriz ve nefret dayatmasına rağmen toplumdaki artık yeter HAYIR kararlılığına çarpmakta.

Diktatörün iktidarda kalmak uğruna ülkeyi yıkıma sürüklediği her gelişmeyle ortadayken bu yıkımın milliyetçilik, din vb kılıflarla süslenmesi ise tüm medya ve devlet gücü ellerindeyken bile inandırıcı bulunmamakta. Yağma sömürü düzenini vahşete varan yöntemlerle sürdürmenin temsilciliğini yapan ırkçı, din bezirganı “sağ”ın toplumsal çoğunluğu ellerinde tutma tekeli ise her geçen gün tükenmekte. HAYIR’ı daha önce görülmemiş boyutlarda seçim hileleriyle engelleme hesapları yapanlar referandum sonucu ne olursa olsun karşılarında artık yeter diyen çoğunluğu bulmaya devam edecek.
KızılYıldız.org
YAZIYI PAYLAŞ: Facebook Twitthis Furl

Facebook'tan Yorum Yap

.
2017 Kaynak Gosterilerek Her Yazi Istendigi Gibi Kullanilir. KIZILYILDIZ.org Devrimin KIZIL YILDIZI Dizayn: K.C.Y