Hak ve Adalet İçin Direnişin 130. Açlık Grevinin 10. Günü

Ankara Yüksel'de Hak Adalet İçin Direnişin 130. Açlık Grevinin 10. Günü

Nuriye Gülmen ve Semih Özakça işleri ve öğrencileri için 10 gündür açlık grevindeler. 130 gün önce başlayan direnişle uğradığı haksızlığa dikkat çekip adalet arayışı başlatan Nuriye Gülmen kendisi gibi KHK'larla haksızlığa uğrayan Semih Özakça, Acun Karadağ, Veli Saçılık, Esra Özakça ve daha bir çok insanı direniş alanında buluşturmuştur. 

Devletin alışılmış dayatması ne yaparsa yapsın bundan zarar görenlerin ses çıkarmayıp kaderine razı olmasıdır. Devletin yaptığı haksızlığa zulme adaletsizliğe ses çıkarıp itiraz edenlere davranışı ise her zaman dozajı arttırılmış şiddet ve saldırı olmuştur. 130 Günlük direniş süresince direniş alanında olan her insan saysız kez göz altına alınmış, hayatlarının her anında devlet görevlilerince taciz edilmiş, hak arayışlarını bitirmeleri için işkence dahil her yöntem devreye sokulmuştur. Direnen her insan devletin yaptığı haksızlığın adaletsizliğin topluma anlatılmasır. Devletin yaptığı her şeyin "iyi bir nedeni" olduğu algısının kırılması ve devleti kullananların suç işleyen bir güruhtan öte olmadığının gösterilmesidir. 

AKP tek parti devletinin iktidarda kalma zulmü ve diktatörü başKAN yapma hezeyanı ise devlet zulmünün pervasızlığını her tür süslerden arındırıp açıkça ortaya koymasına dönüşmüştür. Ankara, Yüksel'de 130 gündür süren direniş hak adalet arayışının her tür zulme saldırıya rağmen kararlı duruşudur. Devletin yıllardır fişleyip oluşturduğu listelerle insanları KHK'larla işinden aşından etmesiyle oluşturmak istediği toplumsal korku ve yılgınlığın direnişle boşa çıkarılıp topluma senin de gücün var karşı koyarsan her KHK ve yasak geri alınabilir cesareti vermektedir.

Direnen insanlar her zaman kazanamaz belki ancak teslim olup kaderine boyun eğenler daima yeniktir. Direnerek kazanmanın yolunu açanlardan olmak hak adalet arayanların tek seçeneğidir.


KızılYıldız.org
YAZIYI PAYLAŞ: Facebook Twitthis Furl

Facebook'tan Yorum Yap

.
2017 Kaynak Gosterilerek Her Yazi Istendigi Gibi Kullanilir. KIZILYILDIZ.org Devrimin KIZIL YILDIZI Dizayn: K.C.Y