HAYIR DE Diktatör Kaybetsin Ülke Kazansın

HAYIR DE zulüm ve krizle var olabilen diktatör kaybetsin ülke kazansın

Kendi çıkarları için her şeyi yapabilecek asalakların temsilcisi diktatör ve şebekesinin işledikleri suçları sürdürüp yargılanma riskinden de kurtulmak için dayattıkları başKANlık hezeyanı ne yaparlarsa yapsınlar toplumun çoğunluğunca reddedilmekte. 

Tükenip çürüyen yağma düzenini Hitler tarzı faşizmle devam ettirmeye uğraşan diktatör ve şebekesi referandum sürecini devlet terörü kampanyası haline dönüştürdü. HAYIR diyen herkesin devlet ve bağlı suç şebekelerince saldırıya uğramasının olağanlaştırılması, devletin her kaynağının diktatör için seferber edilmesi ve ülkenin toplamı kampına dönüştürülüp her insanın diktatörün çıkarı için rehine sayılmasını “normalleştiren” OHAL düzenindeki referandumda HAYIR’ın kazanma olasılığının yüksekliği toplumun değişip dönüşmesinin bir kırılma sürecine girdiğine işaret ediyor. Devlet top yekün saldırıya geçince korkuyla sinip ses çıkarmama alışkanlığındaki toplum her şeyi göze alıp HAYIR diyenlerin mücadelesiyle cesaretlenip zulüm, şiddet, yalan ve krizlerle var olabilen yağmacı sağın temsilcilerine karşı koyma adımları atıyor.

Emeği ve alınteriyle geçinip ülkede ne varsa üreten insanları cenderede tutup en ufak hak arayışını tehlikeli sayan diktatörün doğrudan “beslemeleri” olan suç şebekeleri dışında yandaşının kalmamasına dönüşen referandum süreci devlete karşı halkın, paraya karşı emeğin, mafyaya karşı onurlu insanların, zalime karşı mazlumun, bilgisizliğe karşı bilginin karşılıklı cephelere bölünmesi haline geldi. 

Newroz’u yasaklayıp, yolda yürüyen her insanı polis devleti uygulamalarına mecbur bırakıp, işsizlikle terbiye edip asgari ücretle ev geçindirmeye mecbur bırakılan milyonlarca işçinin yarınından umutsuz güvencesiz çaresizliğe şükretmesini dayatanların ülke kaynaklarını şahsi çıkarları için yağmalamaları arasındaki çelişki toplumu korkudan şuç şebekesi yanında olmak mı yoksa cesaretle mücadele edip direnmek mi iklilemiyle başbaşa bıraktı. HAYIR diktatör ve şebekesinin kaybetmesi olduğu kadar, ülkenin ve emekçilerin haklar kazanması da olacak.

KızılYıldız.org
YAZIYI PAYLAŞ: Facebook Twitthis Furl

Facebook'tan Yorum Yap

.
2017 Kaynak Gosterilerek Her Yazi Istendigi Gibi Kullanilir. KIZILYILDIZ.org Devrimin KIZIL YILDIZI Dizayn: K.C.Y