HAYIR diyenlerin hak adalet özgürlük mücadelesi kazanacak

Diktatör ve şebekesini saldırıları da kurtaramaz
HAYIR diyenlerin hak adalet özgürlük mücadelesi kazanacak


Referandum yaklaştıkça diktatör ve şebekesini toplumsal desteklerini bir daha geri gelmeyecek şekilde kaybetme kabusları bürüdü. Her şeyi göze alıp HAYIR mücadelesi verenlere saldırmak yapabildikleri tek şeye dönüştü.

Türkiye yakın tarihinin önemli toplumsal dönüşümlerinden birini daha yaşamakta. Irkçılık ve din bezirganlığıyla rehin alınmış geniş toplumsal kesimler yağmacı sömürücü “sağ” iktidarın her dediğini haklı ve doğru bulmaktan vazgeçme eğiliminde. Toplumsal nefret simgesi haline gelen Erdoğan’ın şahsi korkular ve çıkar hırsıyla dayattığı başKANlık hezeyanı yağmacı yalancı “sağın” çöküşüne dönüştü. Bu çöküş ne yapılırsa yapılsın bir türlü durdurulamayan gözle görünür gerçek haline geldi. Diktatör ve şebekesinin toplumun bilgisiz bırakılıp korkuyla sinmişliğine güvenmesi HAYIR diyenlerin tüm saldırılara rağmen mütavazi araçlarla da olsa her şeyi göze alıp mücadeleyi sürdürmeleriyle geri püskürtüldü. Korkup sinerek zulme teslim olmak yerine direnmenin cesareti HAYIR’ı güçlendirdi.

15 Temmuz “fırsat” darbesini de tertipleyendiktatör ile şebekesi ülkeyi yıkıma sürüklemek dışında iktidarda kalamayacak suç güruhundan başka bir şey değil. Toplumda insani her değeri iktidarları için tehlikeli sayan yağma, rant, sömürü ile var olabilenlerden kurulu suç güruhu gasp ettikleri devlet gücüyle de halka yozlaşmayı suçu ve gücü olana tapınmayı dayattı. Emeğin alınterinin üretmenin cezalandırılıp baskı altına alınmasıyla var olabilenlerin dayattığı esir yaşam biçimi değişip dönüşen toplumun HAYIR için mücadele edenlenlerin cesaretiyle artık yeter demesine dönüştü.

Diktatörün başKANlık hezeyanının ne tip sonuçları olacağının ulaşabildiği herkeste soru işaretleri oluşurken HAYIR diyenlerin halka ulaşamaması için saldırmak dışında yolu kalmayan suç şebekesi seçimde yapacağı hilelere de hız verdi. Sandıklarının taşınmasından mükerrer seçmen yazımına, oy sayımında oynatılan rakamlardan, seçim sonuçlarının SEGBİS’le çarpıtılmasına kadar “olağan” hilelerin yetmediği yerde yeni hileler yapacaklar ve bunu da ancak mücadele edenlerin gücü engelleyebilir.

KızılYıldız.org
YAZIYI PAYLAŞ: Facebook Twitthis Furl

Facebook'tan Yorum Yap

.
2017 Kaynak Gosterilerek Her Yazi Istendigi Gibi Kullanilir. KIZILYILDIZ.org Devrimin KIZIL YILDIZI Dizayn: K.C.Y