HAYIR En Meşru Haktır

Diktatörün suçlarına bulaşma ortak olma
HAYIR en meşru haktır


Suç işlemek dışında her vasfını kaybeden AKP tek parti devleti siyasi ömrünü tamamlayıp çürüyünce daha vahim suçlar işlemek zorunda kalan bir güruha dönüştü ve diktatörün başKANlık hezeyanına muhtaç hale geldi.

Diktatörün dolandırıcılık, rüşvet, her ihaleden komisyon almak dahil sayısız yüz kızartıcı suçunun bir kısmı belgeleriyle birlikte kamuoyunca bilinmekte. Aynı şekilde diktatörün çevresine kümelediği şebekenin de irili ufaklı soygun, hırsızlık, rüşvet, dolandırıcılık vb yüz kızartıcı suçları da sayısız kez kanıtlandı. Bu suçlarla ilgili yargının harekete geçmesi gerekirken yargı diktatöre tapınmayanların tasfiye edildiği suç AKlama birimi haline getirildi.

Diktatör ve şebekesinin suçları ne kadar belgelenirse belgelensin onları yargılayacak yargı mensubu bırakılmadı. Faşizm kirli çıkarlar rejimidir ve içindeki çıkar çatışması hiç bitmez. Diktatör ve onunla suç ortağı olanlar arasındaki çatışmalar da sürekli gündemdedir. 15 Temmuz fırsat darbesiyle silahlı çatışmaya dönen çıkar çatışması diktatör ve ortaklarının işledikleri suçları daha vahim hale dönüştürmüştür. Bu çıkar çatışması ve iktidar hırsıyla ülkeyi yıkıma sürükledikleri ise herkesin kabul ettiği gerçektir.

Diktatör ve onunla suç ortaklığı yapanların insanlığa karşı işledikleri suçlar devlet geleneği sayılıp üstü örtülmek istenen suçlardandır. Kürd halkına yönelik işlenen kırım yok etme suçları yanında tüm toplumu korkuyla esir alma mekanizması kurmak affı ve zaman aşımı olmayan insanlık suçlarındandır.

Diktatör ve şebekesinin IŞİD ortaklığıyla işledikleri savaş suçları ise sayısız kez belgelenmiştir.

Diktatörün suçlarına bulaşmak istemeyen herkes için tek yol her araçla her şartta direnmekten geçmektedir.

KızılYıldız.org
YAZIYI PAYLAŞ: Facebook Twitthis Furl

Facebook'tan Yorum Yap

.
2017 Kaynak Gosterilerek Her Yazi Istendigi Gibi Kullanilir. KIZILYILDIZ.org Devrimin KIZIL YILDIZI Dizayn: K.C.Y