HAYIR’ı güçlendir diktatör hesap versin

HAYIR’ı güçlendir diktatör ve şebekesi suçlarının hesabını versin

Diyarbakır Newroz’unda Diyarbakır Valiliği’nin yaptığı açıklamaya göre “çantasında bomba olduğunu söylediği iddia edilmiş ve kişinin vurularak ele geçirildiği söylenmişti.” Bu açıklamanın da yalan olduğu ortaya çıktı ve polisin Newroz kutlamasına katılmak isteyen Kemal Kurkut adlı öğrenciyi katlettiği anlaşıldı.

Sayısız suçun faillerinden oluşan AKP tek parti devleti artık sadece suç işleyerek ayakta durabilen çürük bir yapı. Diktatörün yağma düzenini sürdürmek için AKP tek parti devletinin tükenişine çare diye önerdiği Hitler tarzı başKANlık da daha ilk andan itibaren çürüyüşüyle sadece suçtan oluşan bir mekanizma olduğunu gösterdi. 15 Temmuz “fırsat” darbesiyle toplumun korkuyla sinip her şeyi kabulleneceği hesabıyla başKANlık hezeyanının referanduma sürülmesi HAYIR mücadelesinin her şeyi göze alıp halka ulaşmasıyla diktatör ve şebekesinin kabusu haline geldi. Toplumun korkuyla sinmesiyle var olabilen diktatör ve şebekesi HAYIR’ın cesaretiyle daha referandum sürecinde yenildi. 

Diktatör ve şebekesinin hırsızlık dolandırıcılık, rüşvet gibi yüz kızartıcı suçları, IŞİD’le ortak işledikleri savaş suçları ve başta Kürd halkına olmak üzere işledikleri insanlık suçlarının kamuoyuna yansıyanlarının bir kısmı şu an var olan yasalarla dahi yargılanmalarına yetecek ölçüde belgeli. Yargının fiilen diktatör ve şebekesinin eline geçmesiyle bu suçlara yönelik hiçbir şey yapılamaz hale getirildi. Diktatör ve şebekesi iktidardan düştüklerinde sadece hesap vermek zorunda kalacakları bir suç güruhuna dönüştü. Suç güruhu olmaktan başka hiçbir vasfı kalmayan diktatör ve şebekesi için ülkedeki her gelişme ise varlık yokluk meselesi halinde. Ülkeyi yıkıma sürükleyerek var olmak dışında bir seçeneği olmayan diktatör ve şebekesi ülkeyi yıkıma sürüklerken buna karşı hak adalet ve özgürlüğü hak eden toplum da her şeyi göze alıp direnmek dışında seçeneksiz durumda.

Referandum ise toplumun diktatör ve şebekesinin gasp ettiği devlet dahil her saldırgan gücüne karşı HAYIR mücadelesiyle kendini ifade etmesine dönüştü.


KızılYıldız.org
YAZIYI PAYLAŞ: Facebook Twitthis Furl

Facebook'tan Yorum Yap

.
2017 Kaynak Gosterilerek Her Yazi Istendigi Gibi Kullanilir. KIZILYILDIZ.org Devrimin KIZIL YILDIZI Dizayn: K.C.Y